“5 канал” у Києві можуть позбавити ефіру?

13 Лютого 2004
1114

“5 канал” у Києві можуть позбавити ефіру?

1114
Події навколо “5 каналу” тільки на перший погляд можуть здатися спонтанними та безсистемними.
“5 канал” у Києві можуть позбавити ефіру?
Досвідчений же спостерігач (у тому числі – і телеглядач), пригадає хоча б кілька останніх досить резонансних подій у вітчизняному медіа-просторі – провокація з антисемітськими статями у „Сільських вістях”, направлена на дискредитацію опозиції, треба думати, перш за все у очах міжнародної громадськості, припинення мовлення радіостанції "Свобода" на хвилях FM-радіо "Довіра", добре організована "спам-атака" на тисячі електронних адрес, начебто, від імені "Детектор медіа"... У всіх цих подіях – досить ненав‘язливо – але прослідковується певна закономірність.

Власне, саме так коментує ситуацію і генеральний директор “5 каналу” Владислав Лясовський:

"У меня лично складывается такое мнение, что эти кулуарные игры, если они подтвердятся, говорят о том, что есть какая-то движущая сила, которая стимулирует, в частности, и этот судебный процесс". Причому сам колектив "5 каналу" дізнався про ці події в останній момент і був, м‘яко кажучи, здивований відсутністю будь-якої офіційної інформації з цього приводу.

Владислав Лясовський: "Мы узнали, что на сегодняшний день судебное разбирательство между Нацсоветом и “ТV Табачук” продолжается и находится сейчас в Высшем арбитражном суде. На сегодняшний день мы с удивлением обнаружили, что все судебные инстанции, которые в свое время приняли положительное решение в пользу Нацсовета, теперь уже отодвинуты в сторону. Судебное разбирательство продолжается, и наше присутствие на 48-ом киевском телеканале опять находится под знаком вопроса.

Притом, что мы на сегодняшний день не уведомлены, никаких документов, писем о том, что мы, как третья сторона, должны принимать участие в этом, не получали. То есть, есть нарушение процедуры. И мы хотим сейчас выяснить, что происходит и на какой стадии вообще находится рассмотрение нашего вопроса. Я бы не хотел это связывать с какими-то политическими вещами. На самом деле, думаю, может быть, все сводится к выяснению отношений господина Табачука с Нацсоветом. Он известен своей принципиальной позицией и всегда идет до последнего, чтобы решить вопрос в свою пользу. Вспомним тот же ЮТАР, хотя там тоже, можно сказать, ситуация была достаточно двусмысленная, и говорить о том, что получение лицензии на 37-й канал Табачуком – это решение политическое или решение объективное – достаточно сложно".


Втім, сам пан Табачук у розмові з "Детектор медіаю" зазначив, що ліцензія на мовлення “5 каналу” (тоді "Експрес-інформ") була надана Національною радою України з питань телебачення й радіомовлення з порушенням чинного законодавства.

Вадим Табачук: "Я подал заявку 21 августа 2001 года на участие в конкурсе. Вот с этого момента все и продолжается. Дело рассматривалось в суде первой инстанции больше месяца, потом несколько месяцев в суде второй инстанции, потом подошла очередь третьей инстанции. К сожалению, этот вопрос рассматривается очень медленно. Я, как телевизионщик, считаю и добиваюсь от Нацсовета завершения конкурса с тем, чтобы канал достался сильнейшему, был открытый конкурс, в котором определялись бы, как и положено, концепции, творческие и технические возможности".

А от коментувати дії безпосередньо та, можливо, опосередковано задіяних у конфлікті навколо ліцензії “5 каналу” сторін пан Табачук відмовився, посилаючись на те, що хоче "сейчас ограничить всю информацию по этому вопросу, поскольку он рассматривается в суде, а суд построен на конкурсе соревновательности сторон. Если я использую ваше уважаемое интернет-издание или начну осуществлять такую деятельность в средствах массовой информации, то могу непроизвольно нарушить принцип соревновательности".

"Детектор медіа" й надалі слідкуватиме за розвитком подій навколо "5 каналу".
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
"Детектор медіа"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1114
Читайте також
27.09.2001 12:22
Анна Шерман
«Детектор медіа»
2 359
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду