Чому полтавські чиновники злякалися зустрічей Паскуаля з незалежними журналістами?
25 Червня 2003
Чому полтавські чиновники злякалися зустрічей Паскуаля з незалежними журналістами?
Полтавські чиновники невдоволені, що Посол мав бесіду не винятково з “кишеньковими” журналістами, яких би “організувала” на зустріч влада. Реально був представлений увесь спектр нинішніх полтавських мас-медіа
Як стало відомо, те, що Посольство США в Україні попросило саме Полтавський медіа-клуб організувати зустріч з Послом США в Україні Карлосом Паскуалем під час його перебування в Полтаві 13 червня, викликало неабиякий переполох у полтавському “білому домі”.
Полтавські чиновники невдоволені, що Посол мав бесіду не винятково з “кишеньковими” журналістами, яких би “організувала” на зустріч влада. Реально був представлений увесь спектр нинішніх полтавських мас-медіа. Те, що Людмила Кучеренко, головний редактор “Інформбюлетеню” Тамара Просяник, головний редактор “Полтавської думки” Ігор Черчатий, журналіст-правозахисник Анатолій Банний розповіли про вражаючі факти утисків вільного слова на Полтавщині, розцінено владоможцями як антиукраїнську змову Кучеренко й її однодумців.
Анатолій Банний зазначив, що найбільшу загрозу свободі слова на Полтавщині становлять “ситі холуї”. А от заступник редактора “Полтавського вісника” В. Денисенко, котрий усі публікації газети узгоджує з чиновниками міськради, у своєму спічі висловив велике занепокоєння можливим роздержавленням українських ЗМІ, мовляв, на які ж гроші тоді житиме “Полтавський вісник”, на що заступник редактора “Вечірньої Полтави” Олександр Бородай парирував: “зароблятиме, як ми заробляємо”.
Красномовним підтвердженням непростої ситуації зі свободою слова на Полтавщині стало те, що ОДТРК “Лтава”, газета Полтавської міськради “Полтавський вісник”, представники яких були на зустрічі, навіть не подали у своїх ЗМІ матеріалів про неї. А публікація Тетяни Дениско в рідній газеті була без її відома і згоди покромсана керівництвом редакції “Зорі Полтавщини” до невпізнання, через що обурена заввідділом сказала, що тоді треба було зняти і її прізвище під статтею.
А через кілька днів після зустрічі з послом на автора критичних публікацій про полтавського губернатора Є. Томіна в газеті „Інформаційний бюлетень” у Лубнах здійснено замах: уночі зловмисники тричі стріляли картеччю у вікна його будинку і кинули дві пляшки із запалювальною сумішшю.
Отака вона, свобода слова по-полтавськи.
Щорічно Державний департамент США готує доповідь про стан дотримання прав людини у світі. Тож, певно, цікавість Посла США в Україні до Полтавщини, яка займає ганебне 22-е місце в Україні за станом свободи преси, була невипадковою.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
„Детектор медіа”, за повідомленням Полтавського медіа-клубу,
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ