Вирішувати проблеми у телепросторі Борису Холоду допомагають чиновники та олігархи
24 Червня 2003
Вирішувати проблеми у телепросторі Борису Холоду допомагають чиновники та олігархи
Сьогодні голова Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення прозвітував перед журналістами з нагоди трирічного терміну перебування на цій посаді і так захопився, що оприлюднив результати ще не оголошених конкурсів
Цього року виповнюється також 10 років і з часу прийняття Закону "Про телебачення та радіомовлення України", яким було передбачено створення цього органу. Борис Холод повідомив, що загалом за ці роки видано 931 ліцензію на мовлення.
Як повідомив Борис Холод, на засіданні 18 червня Нацрада вже визначилася щодо здійснення контролю за демонстрацією кінопродукції на ТБ. Йдеться про встановлення спеціальних візуальних позначок при демонстрації кінофільмів та серіалів. Планується, що з осені телеканали введуть такі графічні зображення: "зелене коло" позначатиме загальнодоступні фільми, "жовтий трикутник" означатиме, що перегляд цього фільму рекомендується неповнолітнім лише разом з батьками або за згодою батьків, "червоний квадрат" – фільм тільки для дорослих.
Нагадаємо, що визначенням категорії фільму займається Експертна комісія Міністерства культури та мистецтв України з питань розповсюдження і демонстрування фільмів.
Серед нових напрямків діяльності Нацради Борис Холод також називає угоду із Мінпреси Російської Федерації щодо трансляції українських телеканалів у кабельних мережах Росії. Поки що йдеться лише про Москву, а згодом планується поширити українські канали в регіонах компактного проживання українців.
Він привітав презентацію минулого тижня супутникової платформи телеканалу "Інтер", що дало змогу поширити мовлення українського ТК на американський та африканський континенти. За словами Бориса Холода, Нацрада сприятиме подібним ініціативам інших каналів.
На цьогорічній зустрічі Бориса Холода з пресою чи не вперше не йшлося про конфлікти у Нацраді. Врешті, як вже писала "Детектор медіа", Нацрада вирішила питання 30 ТВК, хоч планувалося, що на 42 ТВК буде оголошено конкурс. І тільки коли "ТЕТ" стане переможцем його, то добровільно відмовиться від ліцензії на 12 годин мовлення на 30 ТВК.
А сьогодні Борис Холод оприлюднив результати ще не оголошеного конкурсу на 42 ТВК: "Ліцензію на мовлення на 42 ТВК ми видамо "ТЕТу" 10 вересня". При тому, що інші члени Нацради раніше намагалися зберегти лице, говорячи про "відкриту боротьбу" і подібне.
Борис Холод зауважив, що особисто брав участь у переговорах із засновниками обох конкуруючих телекомпаній: "ТЕТ" і "Київ", а також подякував спочатку О.Омельченку, а потім Г.Суркісу за вирішення конфлікту.
Крім того, він нагадав про рішення з приводу створення кабельного парламентського каналу, що має вирішити конфлікт Верховної Ради та НТКУ.
Однак, поки що невирішеним залишається ще одне принципове питання: мовлення на другому загальнонаціональному телеканалі УТ-2. За словами Бориса Холода, впорядкування мовлення на цьому каналі відбудеться лише шляхом оголошення конкурсу. Поки що там ділять ефір "1+1" та НТКУ.
Борис Холод вважає, що конкурс на решту часу має бути проведено між обласними ДТРК.
Борис Холод оминув питання діяльності слідчої комісії ВР з питань розслідування діяльності Нацради у 2000-2002 роках. Як відомо, напередодні звіту цієї комісії Б.Холод звернувся особисто до Президента з проханням створити альтернативну робочу групу за його участю. Звіт комісії І.Гриніва так і не прозвучав на сесії парламенту. Б.Холод заперечив існування певних домовленостей. Однак він зауважив, що у будь-якому разі ревізії всіх прийнятих за 10 років рішень Нацради не буде. "Рішення можуть бути переглянуті тільки в одному випадку, - відповів Борис Холод на запитання "Детектор медіа". - Коли буде відповідне судове рішення, Нацрада розгляне питання по будь-якій компанії".
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
"Детектор медіа"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ