Севастополь має намір зберегти трансляцію російських телепрограм за рахунок міського бюджету
7 Лютого 2003
Севастополь має намір зберегти трансляцію російських телепрограм за рахунок міського бюджету
При цьому міська влада „не помічає” скарг значної частина мешканців міста на засилля російських та російськомовних програм на місцевому телебаченні і відсутність українського мовлення. Голова Севастопольської держадміністрації Леонід Жунько запропонував передбачити в міському бюджеті на поточний рік виділення цільових коштів у розмірі 83 тисячі 983 гривні для збереження в міському ефірі програм російських компаній.
Про це повідомляє Кримське агентство новин з посиланням на прес-службу міськдержадміністрації.
Свою пропозицію Леонід Жунько аргументував тим, що в міську адміністрацію продовжують надходити звертання громадян із проханням зберегти програми російських компаній. За словами Жунько, для цього в місті наявні всі правові і технічні можливості. Так, у січні 2003 року Севастопольська регіональна державна ТРК, що має право трансляції програм на 8-ому метровому каналі програм іноземних виробників, уклала договори на ретрансляцію програм російських каналів "ТВС" і "Перший канал". У міській державній адміністрації вважають, що депутати міськради на сесії, що відкривається 18 лютого, приймуть рішення, "максимально враховуючі інтереси виборців".
В той же час Леонід Женько нічого не сказав про те, що значна частина жителів Севастополя давно вже скаржиться на засилля російських і російськомовних програм на місцевому телебаченні і відсутність українського мовлення, а міськрада робить вигляд, що таких скарг нема. Зокрема недавно газета „Кримська світлиця” опублікувала статтю „В ефірі – телеканал „Антимазепа”, в якій говориться:
„Традиційними для нього (телеканалу „Севастополь” – „Детектор медіа”) є ретрансляція сигналу ОРТ, показ телепрограми телестудії Чорноморського флоту "Отражение", "говорящие головы" місцевих керівників, нудні суцільні репортажі сесій міськради і практична робота на користь "Русской общины" Севастополя”.
Місцеву еліту, на задоволення політичних і художніх смаків якої працює цей канал, зрозуміти легко - їй конче необхідно показати себе в очах глядачів поборниками дружби з Москвою, з ЧФ Росії, з Московською церквою і відстороненою від загальноукраїнських проблем - тоді успіх на виборах забезпечений з огляду на специфічність формування населення міста російськими переселенцями у повоєнні часи. Цим пояснюється і категорична відмова тієї ж міської Ради розглянути на привселюдне прохання Президента України Л. Кучми питання про можливість присвоєння одному з майданів міста імені видатного українського гетьмана Сагайдачного, і політиканство довколо статусу російської мови чи пам'ятника Катерині ІІ”.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
спеціально для „Детектор медіа”, СІМФЕРОПОЛЬ,
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ