
«Що має зробити редакція в перші 24 години після онлайн-атаки на журналістку»: гайд з алгоритмом дій для медіа
«Що має зробити редакція в перші 24 години після онлайн-атаки на журналістку»: гайд з алгоритмом дій для медіа


Оригінал публікації — за посиланням на сайті ГО «Жінки в медіа».
Жінки в медіа непропорційно частіше зазнають гендерно зумовленого онлайн-насильства — проявів, які принижують їхню зовнішність, емоційність, сексуалізують, дискредитують як професіоналок. Онлайн-атака може мати руйнівний вплив на психологічний стан журналістки, її фізичну безпеку, професійну репутацію та бажання продовжувати свою роботу. Дії редакції в перші 24 години критично важливі для стабілізації ситуації, запобігання ескалації конфлікту та відновлення довіри.
Гайд зосереджується на таких питаннях:
- Визнання атаки та підтримка журналістки.
- Оцінка рівня загрози.
- Забезпечення кіберзахисту.
- Надання доступу до психологічної підтримки.
- Документування атаки.
- Залучення юриста.
- Визначення необхідності публічної реакції.
- Попередження редакції.
В документі розкриті варіанти погроз, маніпуляції, дезінформації, є контакти служб, до яких можна звернутися по допомогу та алгоритми дій. Атака на журналістку — це атака на всю редакцію, тож основна задача медіа — підтримати й захистити колегу.
Прочитати гайд можна за посиланням.
Якщо ви хочете отримати друковану версію гайду, заповніть гугл-форму за посиланням.
- Нагадаємо, що ГО «Жінки в медіа» запустила документування випадків онлайн-насильства, спрямованого проти українських журналісток через їхню професійну діяльність. Завдяки інтерактивній карті можна відстежувати та аналізувати такі атаки, що допоможе розкрити масштаби проблеми та сприяти її подоланню.
Гайд підготовлений в рамках ініціативи «Зміцнення стійкості жінок-журналісток в Україні: протидія онлайн-насильству та гендерованій дезінформації», яку реалізує ГО «Жінки в медіа» за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів.
