
Журналіст «УП» Роман Кравець розповів про свою особисту переписку з Володимиром Зеленським
Журналіст «УП» Роман Кравець розповів про свою особисту переписку з Володимиром Зеленським


Журналіст «Української правди» Роман Кравець розповів, що свого часу в нього було доволі активне непублічне спілкування з представниками Офісу президента і навіть особиста переписка у вотсапі з Володимиром Зеленським. Про це йдеться в його інтерв’ю для Романа Бебеха та ютуб-каналу «Бомбардир».
На ютуб-каналі «Бомбардир» у п’ятницю, 28 березня, вийшло відео про видання «Українська правда» та його історію. Роман Бебех поспілкувався з головною редакторкою видання Севгіль Мусаєвою та низкою журналістів, зокрема Романом Кравцем, Романом Романюком, Михайлом Ткачем та Євгеном Будерацьким.
З Романом Кравцем Роман Бебех зустрівся у парку в центрі Києва, і вони розпочали з того, що саме в парках і на прогулянках Кравець часто зустрічається зі своїми джерелами з українського політикуму. Потім Бебех запитав Кравця про випадок, коли в серпні 2024 року під час своєї пресконференції Володимир Зеленський не дав Роману Кравцю поставити йому запитання, звинуватив «Українську правду» в роботі за темниками та розповів, що заступник голови ОП Андрій Татаров нібито на початку повномасштабного вторгнення «вбивав у Києві чеченців». «Що у тебе сталося із Зеленським? На початку його каденції ти зробив з ним два дуже теплі відео, їздив з ним, проводив час в літачку, в маршрутці, в готелі. Він тебе запрошував у свою команду публічно, а зараз дійшло до того, що він, навпаки, “наїхав” на тебе на пресконференції», — запитав Бебех у контексті цього.
Кравець розповів, що своє перше інтерв’ю з президентом записував у 2019 році, і воно не було дуже теплим. Зеленський, мовляв, навіть на нього ображався. А друге інтерв’ю було у 2020 році після пресконференції президента, на якій він пропонував журналісту посаду в Офісі президента. Проте, каже Кравець, не сприйняв тоді цю пропозицію Зеленського серйозно, а вирішив, що в такий спосіб він просто намагається не відповідати по суті запитання. Але після цього, розповів журналіст, представники ОП, Кабміну та кілька близьких до президента депутатів почали писати йому, запитуючи, чому він відмовляється. А згодом, уже в 2021 році, у нього була особиста переписка з президентом у вотсапі.
«А в 2021 році у нас уже напружені стосунки [...] Ми придумали статтю, за основу якої візьмемо дебати Зеленського з Порошенком і ті питання, які він йому ставив, ці питання тепер можна ставити Зеленському, розберемо найчутливіші кейси і покажемо, що він так само не вирішує їх. І після цієї статті Зеленський мені особисто писав, — розповідає Кравець, додаючи, що це було у вотсапі. — У мене з ним була довга переписка, що “якщо так, то давай більше не спілкуватися, і взагалі ти мене порівнюєш з Порошенком, ти неправий”. Я йому апелюю, він мені за два дні відписує. І так ми припинили цю комунікацію».
Журналіст додав, що на початку повномасштабного вторгнення стер цю переписку, щоб вона раптом не потрапила до ворогів і її не використали проти України.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року «Українська правда» заявила про системний тиск із боку ОП на редакцію та окремих журналістів, а Севгіль Мусаєва повідомила, що представники ОП блокують розміщення реклами в «Українській правді». Деталі цього вона розповіла в бліц-інтерв’ю «Детектору медіа». Видання підтримали Медіарух, голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, Комісія з журналістської етики та Комітет захисту журналістів.
Фото: скриншоти відео

