У Камбоджі застрелили журналіста-еколога, який розслідував незаконну вирубку лісів

У Камбоджі застрелили журналіста-еколога, який розслідував незаконну вирубку лісів

8 Грудня 2024
625

У Камбоджі застрелили журналіста-еколога, який розслідував незаконну вирубку лісів

625
«Репортери без кордонів» закликають владу Камбоджі забезпечити покарання винних і посилити захист журналістів у країні, де свобода преси перебуває під серйозною загрозою.
У Камбоджі застрелили журналіста-еколога, який розслідував незаконну вирубку лісів
У Камбоджі застрелили журналіста-еколога, який розслідував незаконну вирубку лісів

7 грудня 2024 року в лікарні міста Сіємреап у Камбоджі помер журналіст Чхеунг Чхенг, поранений двома днями раніше. 63-річний репортер онлайн-видання Kampuchea Aphivath зазнав смертельного поранення. Він висвітлював незаконну вирубку лісів у природному заповіднику Боунг Пер.

Про це повідомила Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF).

Регіональна влада Сіємреапа оголосила про арешт підозрюваного вже наступного дня після нападу. За повідомленнями місцевих ЗМІ, затриманий зізнався, що стріляв у журналіста після того, як той сфотографував його під час транспортування нелегально зрубаного лісу.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала уряд Камбоджі забезпечити суворе покарання винних у цьому злочині та вжити заходів для захисту журналістів.

«Це вбивство викликає обурення і потребує рішучої відповіді. Ми закликаємо владу Камбоджі вжити конкретних заходів для припинення насильства проти журналістів», — заявив Седрік Альвані, директор бюро RSF в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Розслідування незаконної вирубки лісів у Камбоджі часто супроводжується насильством. У 2014 році репортера Таїнга Трая було застрелено під час викриття зв’язків між силовиками та торгівлею деревиною.

За даними RSF, свобода преси в Камбоджі стабільно погіршується з 2017 року, коли тодішній прем'єр-міністр Хун Сен розпочав масштабні утиски незалежних медіа. У лютому 2023 року уряд відкликав ліцензію видання Voice of Democracy, змусивши його припинити роботу.

Через рік після приходу до влади прем'єр-міністр Хун Манет продовжує політику репресій, розпочату його батьком. Згідно з нещодавнім звітом CamboJA, зростає кількість випадків юридичного переслідування журналістів, особливо тих, хто висвітлює екологічні проблеми.

Камбоджа втратила дев'ять позицій у Світовому індексі свободи преси RSF за останні два роки, опустившись на 151-е місце зі 180. Країна входить до списку держав, де загрози свободі преси оцінюються як «дуже серйозні».

Нагадаємо, камбоджійського журналіста звільнили під заставу після того, як він вибачився за «шкідливі» публікації. 

Фото: RSF.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
625
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду