У Туреччині заарештували журналіста за публікацію в соціальних мережах

У Туреччині заарештували журналіста за публікацію в соціальних мережах

10 Листопада 2024
1914
10 Листопада 2024
11:23

У Туреччині заарештували журналіста за публікацію в соціальних мережах

1914
Журналіст написав в соціальних мережах імена прокурорів, які ведуть розслідування проти стамбульського району Есенюрт.
У Туреччині заарештували журналіста за публікацію в соціальних мережах
У Туреччині заарештували журналіста за публікацію в соціальних мережах

У Стамбулі суд заарештував турецького журналіста через його публікації в соціальних мережах про місцевих прокурорів.

Про це пише Reuters з посиланням на адвоката журналіста.

Фуркан Карабай — репортер новинного сайту 10Haber — був затриманий після того, як написав у X (раніше Twitter) імена прокурорів, які ведуть розслідування проти мера.

Мер стамбульського району Есенюрт — Ахмет Озен  — був заарештований 30 жовтня за звинуваченням у зв'язках із забороненою в Туреччині як терористична організація Робітничою партією Курдистану (РПК).

Пізно ввечері в суботу суд постановив заарештувати Карабая, заявивши, що його публікації в соціальних мережах «націлені на державних службовців, які беруть участь у боротьбі з тероризмом», згідно з судовим документом, який опинився у розпорядженні агентства Reuters.

У своїй заяві в суді Карабай заперечив звинувачення, зазначивши, що імена прокурорів були раніше опубліковані низкою ЗМІ.

Адвокат Карабая, Енес Ерманер, назвав затримання незаконним.

«Журналіста заарештували за те, що він повідомив інформацію про людей, чиї імена і так загальновідомі. Це ганьба», — наголосив Ерманер.

Групи, що захищають свободу преси, і представники опозиції засудили арешт. Представник організації «Репортери без кордонів» Ероль Ондераоглу заявив, що попереднє ув’язнення Карабая є формою покарання наперед. В Індексі свободи преси 2024 року «Репортери без кордонів» поставили Туреччину на 158-ме місце зі 180 країн.

«Арешт журналіста виключно за його репортажі та інформування громадськості є серйозним ударом по свободі преси та демократичним цінностям», — йдеться у заяві Прогресивної асоціації журналістів.

Нагадаємо, уряд Туреччини планує ухвалити закон про «іноземних агентів».

Фото: ANF/anfenglish.com.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1914
Читайте також
09.10.2024 11:15
Юлія Поліковська
«Детектор медіа»
0
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду