У Камеруні заборонили медіа обговорювати стан здоров'я 91-річного президента

У Камеруні заборонили медіа обговорювати стан здоров'я 91-річного президента

12 Жовтня 2024
599

У Камеруні заборонили медіа обговорювати стан здоров'я 91-річного президента

599
Організації, що захищають свободу преси, такі як Комітет із захисту журналістів, висловили серйозне занепокоєння.
У Камеруні заборонили медіа обговорювати стан здоров'я 91-річного президента
У Камеруні заборонили медіа обговорювати стан здоров'я 91-річного президента

Влада Камеруну на заході Африки заборонила будь-які обговорення стану здоров'я 91-річного президента Поля Бійя. Про це йдеться в листі, поширеному Міністерством внутрішніх справ країни. Це рішення було ухвалене після того, як тривала відсутність президента спричинила чутки про його хворобу.

Про це пише Reuters.

Цього тижня влада заявила, що Бійя перебуває з приватним візитом у Женеві та почувається добре, спростувавши чутки про його хворобу як «повну фантазію».

У листі до регіональних губернаторів, датованому 9 жовтня, міністр внутрішніх справ Поль Атанджі Нджі зазначив, що обговорення стану здоров'я президента — це питання національної безпеки. Будь-які дебати на цю тему у ЗМІ відтепер суворо заборонені, а порушників чекає відповідальність згідно із законом.

Міністр також наказав губернаторам створити спеціальні підрозділи для моніторингу приватних медіа та соціальних мереж. У країні, що є великим виробником какао та нафти, яку з моменту здобуття незалежності на початку 1960-х років очолювали лише два президенти, ймовірна зміна влади може призвести до політичної кризи.

Цей крок викликав критику як акт державної цензури.

«Президент обраний народом, і цілком природно, що громадяни турбуються про його стан», — зазначив журналіст Хисент Чіа з телеканалу Canal2 International.

Організації, що захищають свободу преси, такі як Комітет із захисту журналістів, висловили серйозне занепокоєння, назвавши спроби приховати таку важливу інформацію обурливими. Президент Камеруну не з'являвся на публіці з початку вересня, що лише посилило обговорення його стану здоров'я.

Нагадаємо, журналістку з Бурунді звільнили після двох років ув'язнення.

Фото: Reuters. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
599
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду