У Росії прокуратура хоче засудити журналіста Сергія Михайлова за «фейки» про російську армію
У Росії прокуратура хоче засудити журналіста Сергія Михайлова за «фейки» про російську армію
Російська прокуратура звернулася до Горно-Алтайського міського суду з проханням засудити журналіста Сергія Михайлова до дев'яти років колонії. Крім того, йому хочуть заборонити займатися професійною діяльністю та адмініструвати сайти.
Про це пише Сибирь.Реалии.
Сергія Михайлова звинувачують у розповсюдженні «фейків» про російську армію в телеграм-каналі та на сайті місцевого видання «ЛИСток», яке він заснував. У новинах і постах йшлося про вбивства російськими солдатами мирних громадян в окупованому українському місті Буча та руйнування цивільних об'єктів в Україні.
Михайлов заявляв, що не має стосунку до публікацій на сайті і в телеграм-каналі видання, оскільки виступає лише як засновник, а рішення про публікації та випуск матеріалів приймає головний редактор. Головний редактор «ЛИСтка» Віктор Рау заявив, що це він опублікував «фейки», у яких звинувачують Михайлова.
Сам Рау залишив Росію та продовжує публікувати новини в каналі «ЛИСтка». Він також був оштрафований на 120 тисяч рублів за адміністративною статтею про заклики до санкцій проти Росії.
Справу Михайлова почали розглядати ще навесні 2023 року. У квітні 2023 суд повернув її в прокуратуру через те, що в справі не було конкретизовано, де і як Михайлов скоїв злочин. Проте прокуратура змогла добитися повернення справи до суду.
«Фейками» та «дискредитацією» російські суди визнають фактично будь-яку інформацію про війну в Україні, яка суперечить офіційній позиції Кремля. Щонайменше половину вироків у справах про «фейки про армію» суди винесли через висловлювання про вбивство мирних жителів України російськими військовими.
За підрахунками ОВД-Інфо, з початку вторгнення в Україну фігурантами антивоєнних справ стали 992 людини.
Нагадаємо, американську журналістку та письменницю російського походження Машу Гессен заочно засудили до восьми років позбавлення волі за звинуваченням у поширенні неправдивої інформації про російську армію.
Фото: Сибирь.Реалии.