Катерина Коберник: «Телеграм — це лише надбудова, що використовує роботу журналістів»

Катерина Коберник: «Телеграм — це лише надбудова, що використовує роботу журналістів»

7 Липня 2024
1496

Катерина Коберник: «Телеграм — це лише надбудова, що використовує роботу журналістів»

1496
Шефредакторка «Бабеля» Катерина Коберник в інтерв'ю Камілі Грабчук у проєкті «Люди» розповіла про роботу телеграм-каналів в Україні, які стали невіддільною частиною новинного споживання.
Катерина Коберник: «Телеграм — це лише надбудова, що використовує роботу журналістів»
Катерина Коберник: «Телеграм — це лише надбудова, що використовує роботу журналістів»

Телеграм-канали часто репостять новини з інших медіа, рідко створюючи унікальний контент. Це формує залежність від роботи професійних журналістів, які збирають, перевіряють і публікують новини. Без таких джерел телеграм-канали не змогли б забезпечити свою аудиторію якісною інформацією.

Про це розповіла шефредакторка й співзасновниця українського онлайн-медіа «Бабель» Катерина Коберник в інтерв’ю проєкту «Люди».

«Телеграм-канал взагалі не існує без журналістики. Телеграм-канал — це щось, що може бути лише результатом роботи журналістів. Давайте відкриємо будь-який зараз телеграм-канал... там же немає ніякого унікального контенту... Тобто максимум ви в “Трусі” побачите прильот і там буде три мати написано, але унікального контенту в телеграмі немає. … Ці блогери, вони що роблять? Вони беруть репостять все із медіа, посилаючись чи не посилаючись. Тому це абсолютно пряма залежність», — сказала Катерина Коберник.

На її думку, телеграм-канали — це лише надбудова, яка використовує роботу журналістів.

«Люди хочуть отримувати новини швидко і зручно, особливо під час війни. В Україні телеграм став ключовим джерелом оперативної інформації, чого не спостерігається в інших країнах без активних конфліктів», — підкреслила медіаекспертка.

Проте влада, на її думку, прагне контролювати інформаційні потоки в телеграмі. Демократичні і недемократичні режими однаково намагаються впливати на медіа, використовуючи як законні, так і незаконні методи. Українська влада не є винятком. Офіс президента намагається контролювати телеграм-канали, але це може призвести до серйозних наслідків.

«Найстрашніше, що влада дає блогерам і цим телеграм-каналам відчуття важливості, що є проблемою. Тому що люди реально думають, що вони роблять щось значуще і велике. А коли у людини мало мізків, то ця необмежена влада — це проблема», — застерегла Коберник.

Вона підкреслила, що телеграм-канали залишаються важливим складником сучасного інформаційного простору, але їхня залежність від журналістів і спроби контролю з боку влади створюють нові виклики. Важливо знайти баланс між оперативністю новин і їхньою достовірністю, зберігаючи незалежність журналістики.

Нагадаємо, експерти з кібербезпеки критикують надійність телеграму. На їхню думку, чати в телеграмі не мають наскрізного шифрування, як у сигналі або вотсапі.

Фото: скриншот з відео ютуб-каналу Каміла Грабчук / «Люди»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1496
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду