Чи бути ротації Нацради?

2 Липня 2002
826

Чи бути ротації Нацради?

826
Напередодні голосування у ВР питання щодо прийняття звіту Нацради та питання про можливу ротацію складу парламентської четвірки ситуацію «Телекритиці» коментують Микола Томенко та Микола Баграєв.
Чи бути ротації Нацради?
Останні парламентські слухання звіту Національної ради з питань телебачення та радіомовлення показали, що частина депутатів має серйозні наміри щодо ротації парламентської четвірки. У більшій мірі це стосується опозиційної частини депутатського корпусу. Аргумент – погоду в національному теле- та радіопросторі України мають створювати ті політичні сили, які отримали широку підтримку на виборах до парламенту. В свою чергу, члени Національної ради та її голова Борис Холод посилаються на те, що Верховна Рада намагається заполітизувати діяльність Нацради, а це перешкоджає її нормальній роботі.

Є й такі народні депутати, які скептично ставляться до ідеї ротації членів нинішньої Національної ради, адже, мовляв, суттєво це аж ніяк не вплине на її діяльність , бо вона є на даному етапі заручником політичної ситуації. Такі депутати виступають за зміну загальних механізмів формування цього регулятивного органу. «Детектор медіа» попросила прокоментувати ситуацію з Національною радою, напередодні голосування в ВР в четвер щодо довіри її складу, двох народних депутатів, представників «Нашої України» та «Єдиної України».

Микола Томенко, голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації:

-- Позиція парламентського комітету з питань свободи слова та інформації стосовно долі Нацради не змінилася. І своїми останніми рішеннями Нацрада аж ніяк не змінить настрої депутатів. Хоча прогрес у розумінні того, що треба узгоджувати позиції з багатьох питань, відчувається. Я маю на увазі рішення про присутність представника нашого Комітету на кожному засіданні Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, цієї чи нової. Однак для того, щоб Нацрада працювала результативно, треба, на мою думку, щоб Верховна Рада висловила недовіру нинішньому її складу. Усе йде за наміченим графіком: завтра парламентський комітет на своєму засіданні розгляне кандидатури нових членів Нацради. Їх розглядається дуже багато, – всього 15. Але із них ми маємо залишити 5-6, не більше. І тоді за результатами рейтингового голосування Комітет визначить ту мінімальну кількість, яка і буде винесена на голосування.. Таким чином, у мене не має сумнівів, що в четверг ми висловимо недовіру нинішньому складу Національної ради, а вже на наступному тижні – оберемо четвірку Верховної Ради. Ми вже отримали пропозиції від депутатських груп та фракцій, а також громадських організацій. Переговори, які ми ведемо, показують, що голосування повинно бути результативним. Залишиться Президенту визначитися із своїми представниками.

Микола Баграєв, екс-член Національної ради.

Нельзя односторонне подходить к решению проблемы Нацсовета. Как это делают некоторые депутаты. Ведь одно дело - просто огульно критиковать, а другое дело -- разобраться в первую очередь в тех плюсах, которые не возможно не заметить. Нынешнему составу Национального совета досталось тяжёлое наследство от предыдущего. Это была ситуация, когда мы, практически, работали в неправовом поле, но, несмотря на это, мы должны были проводить лицензирование. Заслуга Национального совета в том, что он выработал концептуальное решение – “один канал – одна частота”. В целом, это стабилизирует ситуацию в телепространстве. Нацсовет также, по сути дела, запретил ретрансляцию.

А нормальная работа не возможна из-за того, что Нацсовет всё время ощущает давление со стороны ВР. Таковым является, безусловно, желание нардепов провести ротацию. Но нет гарантиии того, что в случае отставки парламентской тройки, которая сегодня есть, и переизбрания новых членов парламентской четвёрки, будет кворум. В этом случае будем иметь повторении ситуации с предыдущим составом Нацсовета. Судя по настроениям зала, где, к тому же, и не вырисовывается большинство, у меня есть опасения, что ротация не пройдёт. А вероятность избрания новых членов тоже минимальная. Если это и произойдёт, то это означает, что всё лето, до осени, Нацсовет будет бездействовать.

Я отнюдь не разделяю позиция большинства выступающих народных депутатов: они были просто огульными. Единственный аргумент, с которым я могу так-сяк согласиться: новый состав Верховного совета – новые члены Нацсовета. Это достаточно логично: Нацсовет должен быть представлен теми силами, которые выиграли выборы.

"Донецькі" порозумілися з опозицією у перерозподілі Нацради

Мода на … медиареформы

Нацрада звітує. На депутатів віє Холодом
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
826
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду