Посол України обурився через статтю австрійської газети про «громадянську війну» на Донбасі
Посол України обурився через статтю австрійської газети про «громадянську війну» на Донбасі
Посол України в Австрії Олександр Щерба висловив обурення через статтю австрійської газети Der Standard, яка назвала «громадянською війною» збройну агресію Росії проти України. Про це 6 квітня він написав у Twitter.
«Українська земля. Російські прапори, солдати та зброя – з одного боку, українські – з іншого. Але це не окупація, а "громадянська війна" для Der Standard», – розповів посол.
Видання Der Standard 6 квітня опублікувало матеріал «Україна хоче вступити в НАТО, знову спалахує громадянська війна». Ці слова газета наводить, нібито цитуючи президента України Володимира Зеленського.
«Президент Володимир Зеленський заявив у вівторок, що вступ України до військового союзу НАТО "є єдиним способом припинити громадянську війну на Донбасі". Раніше він говорив телефоном з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. НАТО наполегливо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і залишається відданим тісному партнерству, сказав Столтенберг», – йдеться в матеріалі.
Водночас газета згадує й позицію НАТО, що «дестабілізуючі заходи з боку Росії підірвали всі зусилля з "деескалації" напруженості в межах угоди про припинення вогню, ухваленої за посередництвом ОБСЄ в липні 2020 року».
Олександр Щерба звернувся до Der Standard з питанням про можливість подискутувати про російсько-українську війну на Донбасі на шпальтах газети.
«Шановний Der Standard, чи настане колись час для чесного обговорення того, що ви називаєте "громадянською війною", або у вас дозволена тільки одна точка зору?», – додав посол.
Нагадаємо, 8 лютого 2019 року у виданні The Times вийшов матеріал під назвою «Тих, хто відпочиватиме, попередили про поширення кору», який обурив українське посольство, тому що в ньому згадувалось про нібито триваючу в Україні «громадянську війну». Посольство України у Великій Британії звернулось до The Times з вимогою виправити в статті згадування про начебто «громадянську війну». Пізніше The Times виправило це згадування.