Телеведучого В'ячеслава Соломку відсторонили від ефірів через висміювання української мови
Телеведучого В'ячеслава Соломку відсторонили від ефірів через висміювання української мови
Телеведучого каналу «Київ» В'ячеслава Соломку відсторонили від ефірів через висміювання української мови у своїх відео у соцмережі TikTok. Про це йдеться в офіційній заяві каналу. Наразі відеоролики видалено, акаунт став закритим.
Ведучий В'ячеслав Соломка у листопаді 2020 року оприлюднив у TikTok відео, в якому порівнював здебільшого вигадані нібито українські слова та вирази з російськими аналогами: «залупівка – бабочка», «яйко-сподівайко – киндер сюрприз», «цюцюрковий злодіяка – онанист», «пістрюн – член».
Також нещодавно Соломка оприлюднив відео, де глузує з норм закону про мову, які почали діяти від 16 січня 2021 року, про обслуговування споживачів України українською.
Телеканал «Київ» заявив, що не має жодного стосунку до створення цих відео і що їхнє створення та запис – це ініціатива виключно В’ячеслава Соломки. Також на каналі зазначили, що Соломка у Facebook вибачився за відео і запевнив, що нікого не хотів образити, проте наразі у відкритому доступі подібних дописів на його сторінці знайти не вдалось.
«Оскільки відео були записані в офісі телеканалу "Київ", а на одному із них фігурувала продюсерка програми "Київ. Ранок" Наталія Дубовик, ми вважаємо за потрібне вибачитися перед усіма, кого могли образити ці записи. В умовах гібридної інформаційної війни, а також військової агресії на Донбасі, яку веде Російська Федерація проти України, невдалі жарти щодо української мови, її окремих слів чи фонетики є недоречними», - зазначили на каналі.
Ведучого тимчасово відсторонено від ведення ефіру.
Пан Соломко пообіцяв «Детектору медіа» прокоментувати цю ситуацію пізніше. Після чого перестав виходити на зв’язок.
Нагадаємо, з 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відтепер мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова, тобто інформація про товари та послуги на території України надається українською.
Підприємства, установи та організації усіх форм власності, підприємці й інші суб’єкти господарювання мають здійснювати обслуговування та надавати інформацію про товари і послуги, у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, українською.
Детальніше про те, як і кому скаржитися на відмову обслуговувати українською - тут.