13:32
Середа, 14 Жовтня 2020

Пішов з життя мовознавець Олександр Пономарів

1 623
Науковець останнім часом серйозно хворів — мав травму хребта.
Пішов з життя мовознавець Олександр Пономарів
Пішов з життя мовознавець Олександр Пономарів

Про це повідомили в BBC News Україна. Доктор філологічних наук помер вранці 14 жовтня у віці 84 років.

Олександр Пономарів викладав понад сорок років у Київському національному університеті імені Шевченка. Здебільшого на факультеті журналістики (зараз Інститут журналістики — ДМ). Працював в Інституті мовознавства імені Потебні.

«Сотні вдячних студентів і сотні наукових та публіцистичних праць. Він перекладав на українську із новогрецької мови та п'яти слов'янських мов. Був одним із найактивніших членів товариства української мови "Просвіта" та Правописної комісії, яка виправляла зрусифіковану українську мову. А також багато років був незмінним блогером на сайті ВВС News Україна. Йому писали сотні людей, аби отримати відповіді на питання про труднощі правопису чи перекладу українською», — написали в BBC News Україна.

Олександр Пономарів — український мовознавець, перекладач, публіцист, громадський діяч. Доктор філологічних наук (1991), професор кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік АН ВШ України (1998), заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка; відповідальний редактор газети «Київський університет»; головний редактор «Записок Наукового історико-філологічного товариства Андрія Білецького»; автор понад 250 наукових, науково-популярних і науково-публіцистичних праць з історії, стилістики та культури української мови, її відродження та утвердження як державної, укладач і редактор навчальних посібників та словників різних типів (Джерело).

Редакція «Детектора медіа» висловлює всім рідним, близьким і колегам Олександра Пономарева щирі співчуття.

Фото: Укрінформ

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1623
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду