ЄСПЛ розгляне справу про неефективне розслідування нападу на журналіста Новохатька
ЄСПЛ розгляне справу про неефективне розслідування нападу на журналіста Новохатька
Європейський суд з прав людини розгляне скаргу щодо неефективного розслідування нападу на активіста й редактора видання «ЗОВ» («Закон один для всіх») Всеволода Новохатька. Про це 28 серпня журналіст розповів «Радіо Свобода».
Він повідомив, що звернувся до ЄСПЛ зі скаргою на порушення його прав: кримінальне провадження щодо його побиття, яке сталось понад два роки тому, досі не розслідуване. «ЄСПЛ підтвердив отримання моєї скарги на порушення прав у справі щодо нападу на мене, саботажу розслідувань правоохоронцями та низки інших порушень», – розповів пан Новохатько.
Як писав ДМ, 1 квітня 2020 року Центр стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини повідомив, що готує подання до Європейського суду з прав людини щодо неефективного розслідування нападу на активіста й редактора видання «ЗОВ» («Закон один для всіх») Всеволода Новохатька.
Нагадаємо, 24 травня 2018 року редактор дніпровського інтернет-видання «ЗОВ» Всеволод Новохатько заявив, що на нього напали невідомі. Журналіст звернувся до поліції. За фактом нападу на громадського активіста і редактора видання «ЗОВ» («Закон один для всіх») було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України (Умисне легке тілесне ушкодження).
Журналіст розповів, що після нападу, влітку 2018 року, він написав заяву на посадовців поліції й через суд домігся відкриття кримінального провадження. У жовтні 2018 року було відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). Невдовзі справа була закрита, але про це активіст дізнався лише через півтора місяці, тоді він домігся поновлення розслідування справи через суд.
26 квітня 2019 року Всеволод Новохатько повідомив, що в Дніпрі поліція вдруге закрила кримінальне провадження, пов’язане з нападом на нього. Він оскаржив це рішення в суді.
Активіст двічі поновлював справу через суд. Він також – висловлював недовіру слідчим та прокурорам і просив усіх замінити.
Після цього пан Новохатько подав нову заяву вже за статтею «напад на журналіста». Він через суд примусив прокуратуру внести дані до ЄРДР. Лише через півтора місяця після подання заяви про злочин та через місяць після рішення суду про бездіяльність прокуратури дані внесли до ЄРДР. Активіст уточнив, що дані внесли на початку карантину, тому рух справи знову зупинився.
Фото: Українська Гельсінська спілка з прав людини