У Києві з’явилися провулок Гарета Джонса та площа Сергія Набоки

У Києві з’явилися провулок Гарета Джонса та площа Сергія Набоки

31 Липня 2020
2015

У Києві з’явилися провулок Гарета Джонса та площа Сергія Набоки

2015
Ідею про перейменування провулку на честь британського журналіста обговорювали ще з лютого 2019 року.
У Києві з’явилися провулок Гарета Джонса та площа Сергія Набоки
У Києві з’явилися провулок Гарета Джонса та площа Сергія Набоки

У Києві з’явилися провулок імені британського журналіста Гарета Джонса, який розповів світу про Голодомор в Україні, та площа імені українського журналіста Сергія Набоки, одного з родоначальників незалежних масмедіа в Україні. Про це 30 липня повідомила Київська міська рада.

Депутати міськради ім’ям пана Джонса назвали провулок у Шевченківському районі, а площу між вулицями Євгена Сверстюка та Раїси Окіпної в Дніпровському районі назвали на честь Сергія Набоки.

Журналіст Гарет Джонс відомий тим, що попри заборону поїздок в УРСР іноземним журналістам, приїхав у 1933 році і розповідав про Голодомор у британській, німецькій та американській пресі. Гарета Джонса було вбито в Манчжурії у 1935 році за нез’ясованих обставин. 

Сергій Набока — київський журналіст, дисидент, правозахисник, засновник перших незалежних українських ЗМІ. На рівні з Олександром Кривенком вважається засновником сучасної української журналістики. Помер в 2003 році.

Нагадаємо, 19 лютого 2019 року Київська комісія з питань найменувань підтримала пропозицію назвати новий провулок в Шевченківському районі столиці на честь британського журналіста Гарета Джонса, відомого тим, що він розповів світу про Голодомор в Україні. Ініціатором такого найменування стали творча група фільму «Гарет Джонс» і Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка.

19 травня 2019 року на сайті Київської міської державної адміністрації завершилися громадські обговорення щодо вшанування у топоніміці Києва видатних журналістів. Йшлося про Гарета Джонса, Павла Шеремета та Сергія Набоки. 

12 грудня 2019 року депутати Київської міської ради більшістю голосів підтримали рішення про створення скверу імені журналіста Павла Шеремета. Статус скверу надали земельній ділянці площею 0,2468 гектара на перетині вулиць Рейтарської та Стрілецької у Шевченківському районі міста.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2015
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду