Україні не вистачає фахової дискусії про те, що таке професійна журналістика - Севгіль Мусаєва
Україні не вистачає фахової дискусії про те, що таке професійна журналістика - Севгіль Мусаєва
Про це вона сказала під час спільної дискусії із головною редакторкою української редакції Всесвітньої служби «Голос Америки» Мирославою Ґонґадзе та заступницею головного редактора hromadske Настею Станко.
«У нас є таке уявлення, що журналістика і активізм – це такі поєднувальні речі, і я розумію, звідки коріння такого уявлення, це 2013-2014 рік, коли громадянська позиція журналіста дуже сильно вступала у конфлікт із професійними обов’язками, але мені здається, що треба повернути фахову дискусію. Відбулось змивання кордонів між блогерством, журналістикою професійною і просто рефлексіями на ситуацію», - зазначила Севгіль Мусаєва.
Вона додала, що в українському медійному середовищі немає фаховості.
«На жаль, зараз будь-хто може вважати, що він може бути професійним журналістом: політики записують інтерв'ю, блогери записують інтерв'ю, ведуть якісь розслідувальні проєкти. Я за поверення до фахової дискусії про те, що представляють собою жанри, у чому відповідність кожного жанру. На жаль цього немає, я бачу в цьому небезпеку», - розповіла головна редакторка УП.
На цю тему Настя Станко додала, що hromadske запустило проєкт до 3 травня - Дня свободи преси: створюють футболки із текстами відомих журналістів про те, що означає журналістика сьогодні.
«Щоб люди розуміли, що є якісь правила. Блогер несе велику відповідальність, і не всі відчувають цю відповідальність», - пояснила вона.
Нагадаємо, у Верховній Раді 27 грудня 2019 року зареєстрували законопроєкт № 2693 «Про медіа». Він має стати комплексним документом, що прийде на зміну кільком медійним законам.
Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, блогерів та різних веб-платформ (типу Netlix чи Facebook). Передбачено і механізм співрегуляції.