У Румунії журналістка-розслідувачка Діана Онсьойю повідомила про анонімні погрози
У Румунії журналістка-розслідувачка Діана Онсьойю повідомила про анонімні погрози
Про це повідомляє Комітет захисту журналістів.
Зазначається, що журналістці погрожували вбивством, якщо вона «продовжить писати про Румунську Православну Церкву». Пані Онсьойю подала скаргу до поліції Бухаресту в зв’язку з цією подією. У інтерв'ю румунському виданню «Радіо Свобода» журналістка розповіла, що ця загроза, ймовірно, пов'язана з її розслідуванням про педофілію та інші зловживання в семінарії в місті Хуші.
Прес-секретар Румунської православної церкви Василе Будеску, своє чергою, відкинув будь-яку зв’язок із цими погрозами і висловив сподівання, що «злочинця буде ідентифіковано».
Комітет захисту журналістів закликав румунську владу оперативно і ретельно розслідувати цей інцидент та гарантувати безпеку Діані Онсьойю.
«Журналісти, які розповідають про справи, що становлять суспільний інтерес, повинні мати можливість працювати вільно без залякувань і загроз», – заявив координатор програми CPJ Європи та Центральної Азії в Нью-Йорку.
Нагадаємо, 18 квітня у Північній Ірландії під час нічних протестів у місті Лондондеррі застрелили 29-річну редакторку новинного сайту Mediagazer Ліру МакКі.
Згодом поліція повідомила, що двоє чоловіків віком 18 і 19 років були заарештовані відповідно до закону про тероризм. Однак пізніше стало відомом, що їх відпустили.
Крім того, поліція 23 квітня повідомила, що за закону про тероризм затримала жінку в зв'язку із вбивством редакторки новинного сайту Mediagazer Ліри МакКі, яку застрелили під час протестів.
Вона висвітлювала вплив десятків років насильства у Північній Ірландії. У 2018 році її називали майбутньою зіркою розслідувальної журналістики. У останньому дописі в Twitter вона назвала протистояння між поліцією і учасниками акції протесту «повним божевіллям».
Як відомо, Північна Ірландія входить до складу Великої Британії. Проти цього виступають місцеві республіканці: вони вчиняють заворушення у річницю підписання Белфастської угоди (1998) про припинення вогню між тими, хто хоче приєднатися до решти Ірландії, та їхніми опонентами.
Фото: Комітет захисту журналістів