Суд повернув закордонний паспорт блогеру Барабошку, підозрюваному в справі Tinder-скандалу
Суд повернув закордонний паспорт блогеру Барабошку, підозрюваному в справі Tinder-скандалу
Про це 28 травня сам Олександр Барабошко написав на своїй сторінці в Facebook.
«Сьогоднішній день відновив мою віру в правосуддя. Не вдаючись в довгі юридичні аспекти, резюмую – проміжна перемога. Знімається обмеження на пересування і поїду забирати закордонний паспорт. Застава ще лишається, але думаю і з цим справимось», – повідомив він.
Нагадаємо, 7 листопада студентка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Наталія Бурейко опублікувала у Facebook пост, у якому заявила про нібито домагання і погрози з боку Олександра Варченка, заступника начальника відділу департаменту захисту економіки Нацполіції України, з яким познайомилася в соцмережі Tinder.
8 листопада Прокуратура Києва за заявою дівчини відкрила кримінальне провадження (ч. 1 ст. 129 Кримінального кодексу України – погроза вбивством).
Увечері 8 листопада на сторінці Наталії Бурейко у Facebook з’явився новий пост із вибаченнями родині Варченків, натомість усі попередні повідомлення про інцидент зникли.
Олександр Варченко написав у Facebook, що ніколи не був знайомий і не вів жодних листувань у жодних месенджерах з Наталією Бурейко. На його думку, це провокація, метою якої стала діяльність його дружини Ольги Варченко, яка є першою заступницею голови Державного бюро розслідувань.
Правоохоронні органи у цій справі висунули підозри блогеру Олександру Барабошку та полттехнологу Володимиру Петрову.
Барабошку висунули підозру в злочині, що порушує чотири статті Кримінального кодексу України: ст. 368 (одержання хабара), ст. 162 (порушення недоторканності житла), ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя), ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу) ККУ.
30 листопада 2018 суд вирішив арештувати Олександра Барабошка на два місяці, до 29 січня 2019 року, з можливістю застави на суму 3 млн 40 тис. грн. 3 грудня стало відомо, що заставу було внесено, проте блогер досі зобов'язаний носити електронний браслет.
Володимира Петрова затримали 29 листопада співробітники Головної військової прокуратури і Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України за підозрою в порушенні недоторканості приватного життя і таємниці листування чи іншої кореспонденції.
30 листопада йому висунули підозру в злочині, що порушує чотири статті Кримінального кодексу України: ст. 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину), ст. 162 (порушення недоторканності житла), ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя) і ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу) ККУ.
Фото: Олександр Барабошко