Facebook заявив про сканування приватних повідомлень у Messenger на відповідність «стандартам спільноти»
Facebook заявив про сканування приватних повідомлень у Messenger на відповідність «стандартам спільноти»
Компанія Facebook сканує приватні повідомлення користувачів додатку Messenger для перевірки на предмет образливого контенту, використовуючи ті самі інструменти, що і в публічних постах. Про це повідомляє Bloomberg, передає «Громадське».
«Коли ви надсилаєте фотографію у програмі Messenger, наші автоматичні системи сканують її за допомогою технології відповідності фотографій для виявлення зображень знущання над дітьми», — сказала прес-секретар Facebook Messenger.
Також Facebook Messenger сканує посилання, які пересилають користувачі, для перевірки їх на віруси.
«Facebook розробив ці інструменти для того, щоб ми могли швидко зупиняти образливу поведінку на платформі», — додала представниця компанії.
Як зазначає видання, Facebook сканує також і тексти повідомлень. Весь контент повинен відповідати «стандартам спільноти», сказала представниця компанії.
У Facebook запевнили, що не використовують інформацію з листувань для реклами.
Також повідомляється, що для того, щоб запобігти перегляду особистої інформації, користувачі мають увімкнути на налаштуваннях зашифрований варіант переписки. Ця функція шифрує обидва кінці комунікації своїх користувачів. Схожа модель шифрування існує в іншого чат-додатка Facebook — WhatsApp.
Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг повідомив, що усі 2,2 мільярда користувачів можуть припустити, що їхні публічні дані можуть бути під загрозою стороннього вторгення.
Розробник соцмережі пояснив, що джерелом такої уразливості є функція пошуку в Facebook, яка дозволяє будь-кому шукати користувачів за допомогою електронної адреси або номерів телефонів. Змінити це можна у відповідній опції в розділі безпеки.
«Я б припустив, що налаштувати цей параметр можуть ті, хто має певний доступ до вашої публічної інформації», — розповів Цукерберг під час брифінгу, передає видання The Next Web.
Про цю загрозу в своєму блозі написав також технічний директор Facebook Майкл Шроуфер: «Зловмисники можуть зловживати даною функцією, щоб отримати інформацію про відкритий профіль, надіславши номери телефонів або електронні адреси, які вони вже мають за допомогою пошуку та відновлення облікового запису. З огляду на маштабність їхньої діяльності, можна припустити, що більшість людей у Facebook могли б мати таким чином доступ до відкритого профілю».
Раніше Цукерберг заявив, що витік інформації Cambridge Analytica не перевищив 87 млн контактів. Cambridge Analytica стверджує, що отримала дані лише 30 млн користувачів Facebook.