Amnesty International вимагає від української влади визнати існування «таємних тюрем» СБУ

Amnesty International вимагає від української влади визнати існування «таємних тюрем» СБУ

19 Березня 2018
1170
19 Березня 2018
17:26

Amnesty International вимагає від української влади визнати існування «таємних тюрем» СБУ

1170
Керівництво СБУ продовжує заперечувати свою причетність до таємних затримань цивільних осіб, незважаючи на велику кількість доказів, зібраних Human Rights Watch, Amnesty International та іншими організаціями.
Amnesty International вимагає від української влади визнати існування «таємних тюрем» СБУ
Amnesty International вимагає від української влади визнати існування «таємних тюрем» СБУ

Влада України має визнати факти незаконних затримань людей та існування «таємних тюрем» СБУ. Про це йдеться у заяві організації Amnesty International.

«Замість того, щоб належним чином відреагувати на зловживання, українська влада заперечує факти, відмовляє жертвам у встановленні справедливості та перешкоджає ефективному та ретельному розслідуванню серйозних порушень прав людини. Влада має не покривати злочини, а визначити та притягти до відповідальності причетних до них осіб», - коментує Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні

Зазначається, що щонайменше п’ятеро людей, яких у 2015 та 2016 роках незаконно утримували під вартою у таємних місцях несвободи, контрольованих Службою безпеки України, подали скарги проти влади за фактами насильницького зникнення, тортур та інших видів жорстокого поводження, які СБУ використовувало для отримання примусових зізнань та подальшого незаконного позбавлення волі.

27 березня 2018 року апеляційний суд має винести рішення щодо однієї з цих скарг, яка була відхилена.

У липні 2016 року Human Rights Watch та Amnesty International оприлюднили доповідь «Тебе не існує», яка містила свідчення про дев’ять випадків свавільного затримання та тривалого утримання в неволі цивільних осіб представниками української влади, серед яких були і свідчення про насильницькі зникнення. 

Невдовзі після виходу доповіді та після того, як представники обох організацій зустрілися з українськими посадовими особами, Управління Служби безпеки України в Харківській області звільнило 13 людей, про чиє утримання було відомо Human Rights Watch та Amnesty International. До кінця 2016 року управління СБУ в Харківській області звільнило ще трьох людей, про яких йшлося у доповіді, та двох інших чоловіків.

Керівництво СБУ досі не визнало факти затримання та звільнення цих людей, та продовжує заперечувати свою причетність до таємних затримань цивільних осіб загалом, незважаючи на велику кількість доказів, зібраних Human Rights Watch, Amnesty International та іншими організаціями.

Нагадаємо, 15 березня 2018 року вийшло журналістське розслідування телекомпанії «Громадське ТБ», яке задокументувало інформацію про таємне утримання п’ятьох людей у приміщенні СБУ в Харкові. Журналісти опитали затриманих, а також керівництво СБУ в Харкові та Києві.

Розслідування «Громадське ТБ» базувалося на інформації, поданій у доповіді Human Rights Watch та Amnesty International. 

Голова Служби безпеки України Василь Грицак 18 березня заявив журналістам, що не бачив фільм-розслідування щодо «таємних тюрем СБУ», але заперечує факт їхнього існування. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1170
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду