11:02
Неділя, 18 Березня 2018

Пов'язана із Трампом компанія зібрала особисту інформацію понад 50 мільйонів користувачів Facebook

Аналітична компанія використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу.
Пов'язана із Трампом компанія зібрала особисту інформацію понад 50 мільйонів користувачів Facebook
Пов'язана із Трампом компанія зібрала особисту інформацію понад 50 мільйонів користувачів Facebook

Фірма Cambridge Analytica зібрала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про мільйони профілів користувачів Facebook в США. Аналітична компанія використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу.

Про це йдеться у розслідуванні, проведеному The New York Times і The Observer of London, пише «Українська правда» з посиланням на The Guardian.

Cambridge Analytica займалася збором даних на початку 2014 року і отримала 15 мільйонів доларів на розробку своєї програми від донора республіканців Роберта Мерсера, пише NYT. Очолював компанію Стівен Беннон - тодішній головний радник Дональда Трампа, а згодом - керівник його передвиборчого штабу.

Зазначається, що Cambridge Analytica зібрала особисту інформацію з профілів понад 50 мільйонів користувачів Facebook без їхнього дозволу. Зокрема про сексуальну орієнтацію, расу, стать, розумові здібності і навіть про дитячі травми.

За свідченням колишніх співробітників компанії, це робить зібрані дані одним з найбільших витоків даних в історії Facebook. Повний масштаб витоків даних американців невідомий. 

Зараз компанія Cambridge Analytica фігурує у двох розслідуваннях: у Великобританії щодо ролі компанії в референдумі про Brexit та у США в рамках розслідування Роберта Мюллера про втручання РФ у американські вибори в 2016 році.

Разом з тим відомо, що Cambridge Analytica отримала особисту інформацію користувачів, заплативши за неї зовнішньому досліднику - російсько-американському академіку, доценту Санкт-Петербурзького університету Олександру Когану, який збирав дані нібито з академічною метою. 

Як пише The Guardian, Коган отримував гранти від російського уряду на вивчення емоційного стану користувачів Facebook.

Раніше повідомлялося, що 16 березня віце-президент Facebook і заступник головного юрисконсульта Facebook Пол Груол опублікував заяву, де повідомив про блокування роботи Cambridge Analytica у соцмережі.

Груол заявив, що Коган передавав інформацію третім особам, зокрема SCL/Cambridge Analytica, за що Facebook видалив його додаток і вимагав підтвердження, що вся отримана ним інформація була знищена. Однак кілька днів тому стало відомо, що не всі дані були видалені.

«За необхідності ми подамо судові позови, щоб залучити їх до відповідальності за незаконні дії», - заявив Груол.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
532
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop