11:56
П'ятниця, 16 Березня 2018

У Раді зареєстровано законопроект про зменшення судового збору при поданні позовів щодо доступу до інформації

У Верховній Раді 15 березня зареєстровано законопроект №8139 «Про внесення змін до окремих законів України щодо доступу до правосуддя (в інформаційних справах)», який має на меті суттєво зменшити судовий збір при поданні позовів щодо реалізації права на доступ до публічної інформації, а також установити нульову ставку авансового внеску за примусове виконання судового рішення у таких справах.
У Раді зареєстровано законопроект про зменшення судового збору при поданні позовів щодо доступу до інформації
У Раді зареєстровано законопроект про зменшення судового збору при поданні позовів щодо доступу до інформації

Про це повідомляє ІМІ. 

Ініціювали подання законопроекту №8139 члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, Ольга Червакова, Олександр Абдуллін, Олена Кондратюк, Олександр Опанасенко, а також Ірина Подоляк з Комітету з питань культури і духовності та Валерія Заружко, йдеться в повідомленні.

Законопроект, що передбачає зміни до законів «Про судовий збір» та «Про виконавче провадження», розроблено юристами Інституту масової інформації спільно з партнерами по коаліції «За зменшення фінансових бар’єрів у справах по доступу до публічної інформації». До коаліції входять Інститут масової інформації, Центр UA, Інститут розвитку регіональної преси, Центр демократії та верховенства права, Детектор Медіа, Платформа прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Представництво Американської правозахисної організації Freedom House в Україні.

Судовий збір у справах про доступ до публічної інформації становить 1 прожитковий мінімум (1762 грн. у 2018 р.) при  поданні позову юридичними особами, та 0,4 прожиткового мінімуму при поданні позову фізичними особами. Авансовий внесок у виконавчому провадженні становить еквівалент двох мінімальних заробітних плат (7446 грн у 2018 р.; зважаючи на те, що боржником у провадженнях з надання доступу до інформації практично завжди виступають юрособи).

Коаліція “За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ” двічі надсилала до Верховної Ради проект закону “Про внесення змін до окремих законів щодо доступу до правосуддя (в інформаційних справах)” та пакет супровідних документів – у грудні 2017 року та лютому 2018 року.

Читайте також

Як повідомляв «Детектор медіа», станом на 12 грудня 2017 року Меморандум, метою якого є проведення спільної адвокаційної кампанії за зниження судового збору у справах про доступ до публічної інформації, підписали вже 120 активістів та журналістів. Наразі підписантів уже 126.

Нагадаємо, збір підписів під Меморандумом за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації триває.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
445
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop