У медуніверситеті Богомольця побили Олега Яценка, який знімав на відео страйк – ЗМІ (ДОПОВНЕНО)
У медуніверситеті Богомольця побили Олега Яценка, який знімав на відео страйк – ЗМІ (ДОПОВНЕНО)
«За словами студентки Катерини Павловської, він спитав так званої охорони одного із незаконно забарикадованого корпусу вишу, як потрапити в університет і чому занять досі немає. Охорона затягла його в приміщення через вікно і почала бити ногами. На вимогу активістів та студентів припинити побиття – закрила вікно шторами. Навіть прибуття екіпажу поліції не зупинило знущання, Яценка продовжували безжально бити. Хлопця протримали в приміщенні близько 40 хвилин, забрали всі документи та розчавили окуляри. Ви ще сумніваєтесь про законність «страйку»? – йдеться в повідомленні «Слідства.Інфо».
Згодом пан Яценко розповів деталі інциденту. За його словами, невідомі забрали у нього паспорт, телефон, камеру та рюкзак.
Журналіст Дмитро Гнап повідомив «Детектору медіа», що до проекту «Слідство.Інфо» пан Яценко немає відношення.
Згодом «Детектору медіа» вдалося зв'язатися з паном Яценко. Він повідомив, що є активістом та займається антикорупційним моніторингом у рамках проекту «Ні корупції у медичних вишах!». Також він повідомив, що має посвідчення позаштатного журналіста миколаївської газети «Український південь».
«Завдяки тому, що я і мої колеги маємо посвідчення позаштатних журналістів, маємо змогу знімати відео, а потім передавати його на канали. Потім це публікується у розслідуваннях», – сказав він.
За словами пана Яценка, наразі він почувається добре.
«Завдяки тому, що я був в теплому одязі… Навіть якщо мене кидали на підлогу і били... Фактично основне, що у мене не було закрито, це обличчя. Я отримав подряпини від окулярів, які мені зламали на обличчі», – розповів він та зазначив, що отримав необхідну медичну допомогу на місці.
Він також повідомив, що не писав заяву до поліції.
«Окрему заяву я ще не писав. Можливо, ще окремо поїду у Шевченківський райвідділ поліції та напишу, бо було порушення моїх прав щодо свободи пересування. Але і можна кваліфікувати як перешкоджання журналісту, бо я маю посвідчення позаштатного журналіста», – зазначив він.
Нагадаємо, у 2017 році на неокупованій території України Інститут масової інформації (ІМІ) зафіксував 276 випадки порушень свободи слова.