«ТСН. Тиждень» заявляє, що заступник секретаря РНБО Гладковський звинуватив Дубинського в державній зраді
«ТСН. Тиждень» заявляє, що заступник секретаря РНБО Гладковський звинуватив Дубинського в державній зраді
Про це йшлося в програмі «ТСН. Тиждень».
У розпорядженні телеканалу опинився нібито лист пана Гладковського до голови СБУ, в якому він просить притягнути Олександра Дубинського до кримінальної відповідальності. Приводом для звернення до СБУ стала серія публікацій «І рибку з'їсти і в РНБО сісти», оприлюднених на сайті пана Дубинського dubinsky.pro, де висловлюються підозри щодо співпраці пана Гладковського з російськими спецслужбами. У листі, показаному в програмі «ТСН. Тиждень», йдеться, що в діях пана Дубинського вбачаються ознаки порушення частини 1 статті 259 Кримінального кодексу України («Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності»).
За словами ведучої «ТСН.Тиждень» Алли Мазур, журналісти телеканалу публічно звертаються до пана Гладковського і голови СБУ пана Грицака з вимогою підтвердити чи спростувати цю інформацію, а також підтвердити, чи ведеться за журналістами «1+1» спостереження.
«Журналісти телеканалу вважають такі дії заступника секретаря Радбезу відвертим шантажем і неприкритим тиском на пресу, - заявила Алла Мазур. - Ми направимо зустрічний запит до голови СБУ, чи не бачить він у діях пана Гладковського ознак державної зради чи щонайменше перешкоджання журналістській діяльності, що теж є кримінальним злочином».
«Детектор медіа» намагатиметься отримати коментарі представників РНБО та СБУ з приводу оприлюдненої в «ТСН. Тиждень» інформації.
Як повідомляв «Детектор медіа», у вересні 2017 року СБУ попросила «Українську правду» тимчасово вилучити із загального доступу статтю про зрив державної програми реформування оборонно-промислового комплексу, бо вбачає у ній розголошення державної таємниці. Відповідний лист 14 вересня слідчий вручив головній редактоці УП Севгіль Мусаєвій.
Водночас в Інституті масової інформації (ІМІ) зазначили, що вимоги СБУ до «Української правди» щодо видалення з сайту видання матеріалу про оборонно-промисловий комплекс країни виглядають як непрофесіоналізм СБУ у роботі зі ЗМІ та журналістами. За словами юриста ІМІ Максима Ратушного, у цьому випадку журналісти у провадженні можуть мати своє місце виключно у якості свідків.
Фото: SKELET-info