13:33
Понеділок, 22 Січня 2018

Суд зобов'язав поліцію відкрити провадження через повернення «Укрпоштою» коштів передплатникам «Експресу»

В «Укрпошті» відповідної судової ухвали ще не бачили і чекають висновків юристів підприємства
Суд зобов'язав поліцію відкрити провадження через повернення «Укрпоштою» коштів передплатникам «Експресу»
Суд зобов'язав поліцію відкрити провадження через повернення «Укрпоштою» коштів передплатникам «Експресу»

Галицький районний суд Львова розглянув скаргу директора ТОВ «Експрес Медіа сХаб» Андрія Вея про бездіяльність органу досудового розслідування щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального порушення до ЄРДР.

Про це повідомляється на сайті «Експресу».

«29 грудня 2017 року ми подали заяву поліції про вчинення кримінального правопорушення службовими особами «Укрпошти» — незаконне повернення коштів передплатникам, — пояснює Андрій Вей. — Згідно з вимогами КПК, слідчий, прокурор зобов’язаний невідкладно внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. Однак цього не зробив.

Утім суддя вважає, що обставини, викладені нами у заяві, є такими, що свідчать про можливе вчинення особами кримінального правопорушення. Невнесення відомостей до ЄРДР суд визнав неправомірним. А відтак зобов’язав посадових осіб Галицького ВП внести відомості за нашою заявою до ЄРДР і розпочати кримінальне провадження за нашою заявою  щодо неправомірних дій керівництва Укрпошти».

Газетярі також нагадали, що минулого тижня Центр обробки преси «Укрпошти» знову відмовився прийняти газети «Експрес» для передплатників.

В «Укрпошті» «Детектору медіа» повідомили, що відповідної ухвали суду ще не бачили і наразі чекають відповіді від юристів підприємства.

Читайте також

Як повідомляв «Детектор медіа», журналісти «Експресу» заявили, що ДП «Укрпошта», всупереч чинному договору, блокує розповсюдження газети, в «Укрпошті» пояснюють, що газета не сплатила в повному обсязі за послуги.

4 січня працівники газети «Експрес» провели акцію протесту «Червона картка для Гройсмана». 

Генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський заявив, що підприємство веде з видавцем газети «Експрес» господарський спір через виявлення фактів порушення ТзОВ «Експрес медіа сХаб» умов договору розповсюдження періодичних видань. «Укрпошта» через суд вимагатиме компенсації завданих їй у 2015-2017 роках збитків.

Пізніше Господарський суд Львівської області заборонив «Укрпошті» повертати кошти передплатникам газети «Експрес» та десятка інших видань холдингу. Суд задовільнив позов «Експресу», але не в тій частині, де ТОВ «Експрес медіа сХаб» просило зобов’язати Львівську дирекцію ПАТ «Укрпошта» повідомити тиражі видань за передплатою на січень 2018 року.

15 січня компанія-видавець газети «Експрес» підтвердила, що у п'ятницю, 12 січня, отримала кур'єрською службою від генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського конверт із Договором на розповсюдження видань за передплатою, названим у супровідному листі «типовим». «Керівник компанії-видавця Андрій Вей скріпив договір печаткою та підписом, підписані документи скеровані в "Укрпошту"», - зазначили в «Експресі».

Однак того ж дня ПАТ «Укрпошта» заявило про зрив нового етапу переговорів з видавцем львівської газети «Експрес» і звинуватило «Експрес медіа сХаб» у побитті свого юриста.

17 січня Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув ситуацію, яка виникла між газетою «Експрес» та ПАТ «Укрпошта». Голова Комітету Вікторія Сюмар («Народний фронт») закликала компанії якнайшвидше владнати ситуацію з передплатою газети.

у четвер, 18 січня, вдень журналісти газети «Експрес» повідомили, що шістьох їх колег затримала поліція, незабаром газетярів відпустили

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
601
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop