Медійники та правозахисники наполягають на повному та об’єктивному дослідженні справи Крисіна

Медійники та правозахисники наполягають на повному та об’єктивному дослідженні справи Крисіна

26 Грудня 2017
1793

Медійники та правозахисники наполягають на повному та об’єктивному дослідженні справи Крисіна

1793
Громадські організації «Детектор медіа», «Інститут масової інформації», «Інтерньюз Україна», Центр інформації про права людини, видання Texty та журнал «Конфлікти і Закони» виступили з заявою, у якій наполягають на повному та об’єктивному дослідженні судом та правоохоронними органами справи Юрія Крисіна, підозрюваного як співучасника у вбивстві журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році
Медійники та правозахисники наполягають на повному та об’єктивному дослідженні справи Крисіна
Медійники та правозахисники наполягають на повному та об’єктивному дослідженні справи Крисіна

Текст заяви публікуємо повністю:

«Ми, представники медійних та правозахисних організацій, вимагаємо справедливого покарання для Юрія Крисіна, керівника “тітушок” та попередньо підозрюваного як співучасника у вбивстві журналіста В’ячеслава Веремія.

У липні 2014 року прокуратура звинуватила Крисіна у вбивстві журналіста газети “Вести” В’ячеслава Веремія. Суд по цій справі тривав три роки і завершився тим, що суддя Шевченківського райсуду м. Києва Олег Лінник звільнив Юрія Крисіна із зали суду, засудивши його до 4 років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки.

На нашу думку, такий вирок для особи, яка, за інформацією прокуратури, організовувала “тітушок” на Майдані та била битою вже пораненого вогнепальною зброєю журналіста, наніс величезний удар по довірі до судової системи.

Читаючи вирок, суддя зазначив, що Юрій Крисін не був раніше судимим – але восени 2015 він був затриманий під час рейду на рекетирів, у 2016 році отримав умовний термін за незаконне зберігання бойової гранати. У травні 2016 року, за версією прокуратури, Крисін взяв участь у нападі на АЗС. Справа, що стосується нападу на заправку, зараз слухається у Солом’янському райсуді м. Києва. Таким чином, вирок судді Лінника викликає підозри щодо його незаангажованості та незалежності.

Ми закликаємо Вищу раду правосуддя вжити всіх необхідних заходів з метою перевірки незаангажованості та професійності судді О. Лінника. Окремо звертаємося до Ради суддів України з вимогою негайно дати свою оцінку ситуації, що склалася навколо вироку Ю. Крисіну, і вжити всіх кроків, щоб гарантувати незалежність правосуддя і відновити довіру до судової гілки влади.

Ми наполягаємо на повному та об’єктивному дослідженні судом та правоохоронними органами справи Ю. Крисіна, з метою реалізації правосуддя та боротьби з безкарністю, та будемо з уважністю стежити за апеляцією, поданою Генеральною прокуратурою України, щоб оскаржити умовний термін Ю. Крисіну».

Заяву підписали:

Оксана Романюк, Інститут Масової Інформації

Наталія Лигачова, «Детектор Медіа»

Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини

Костянтин Квурт, «Інтерньюз Україна»

Роман Кульчинський, Texty

Оксана Котомкіна, журнал «Конфлікти і Закони»

Заява відкрита до підписання, прохання надсилати підписи на info@imi.org.ua.

Нагадаємо, журналіста В'ячеслава Веремія було вбито в Києві в ніч проти 19 лютого 2014 року. Він зі своїм колегою поверталися з редакції додому на таксі. У центрі Києва на машину напали озброєні невідомі, витягли водія і пасажирів, почали їх бити залізними прутами, потім вистрелили у журналіста. В'ячеслав Веремій помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення. 

Шевченківський районний суд Києва 22 грудня визнав винним фігуранта справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія Юрія Крисіна – йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Генеральна прокуратура наполягала на шести роках позбавлення волі для Юрія Крисіна, який бив журналіста. Крисін визнав себе винним у хуліганстві.

Прокуратура оскаржуватиме рішення Шевченківського суду Києва, який визнав Юрія Крисіна, обвинувачуваного у справі про напад на журналіста В’ячеслава Веремія, винним і призначив йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вимагає Президента України Петра Порошенка, генерального прокурора, міністра внутрішніх справа відреагувати на рішення суду про умовний термін ув’язнення для Юрія Крисіна, який засуджений у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у під час Євромайдану 2014 році.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив серйозну стурбованість умовним вироком у справі одному з обвинувачених Юрію Крисіну.

На фото -Юрій Крисін

Фото: ord-ua.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1793
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду