У Житомирській облраді підтримали пропозиції ІМІ щодо доступу
У Житомирській облраді підтримали пропозиції ІМІ щодо доступу
Таке рішення депутати облради ухвалили 15 грудня на засіданні комісії, повідомляє ІМІ.
Зокрема, в чинному Регламенті (ст. 3) визначено можливість ради прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання. Експерти ІМІ запропонували доповнити відповідні положення посиланням на вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації» у частині визначення певної інформації як інформації з обмеженим доступом (конфіденційної, таємної чи службової), оскільки закритим можуть бути розгляд відповідних окремих питань, а не все засідання як таке.
Окрім цього, даною статтею встановлена можливість акредитації представників телебачення, радіо і преси та порядок відмови в акредитації, а також її позбавлення. Дана норма порушує принцип рівності, оскільки представники не всі типи ЗМІ забезпечуються правом бути акредитованими.
Враховуючи незастосування акредитації, депутатам запропоновано підняти питання доцільності існування такої норми в чинному Регламенті. Члени комісії погодилися до співпраці з ІМІ.
У результаті депутати доручили апарату ради підготувати проект рішення Житомирської обласної ради з урахуванням запропонованих ІМІ змін до регламенту.
Як писав «Детектор медіа», 5 жовтня ІМІ представив результати дослідження «Рада, дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ «Про інформацію» у регламентах місцевих рад», реалізованого у рамках проекту ІМІ «Блогери України проти корупції» за підтримки Freedom House.
Наразі Харківська міська рада розробляє нове Положення про порядок акредитації журналістів і технічних працівників ЗМІ, яке планують прийняти на одному із двох найближчих пленарних засідань міськради.
Депутати Чернігівської обласної ради розглянули звернення ГО «Інститут масової інформації» (ІМІ) та підтримали рекомендацію ІМІ скасувати положення про акредитацію представників засобів масової інформації
Об’єктами дослідження були регламенти 47 міських і обласних рад України. Експерти проаналізували регламенти рад на відповідність Закону України “Про інформацію”, а також врахували наявність/відсутність випадків порушення радою прав журналістів. Дослідження показало, що із 47 місцевих рад порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів понад третина - 17 рад.