17:39
П'ятниця, 17 Листопада 2017

Затриманого КДБ Білорусі журналіста «Українського радіо» Павла Шаройка відвідав консул - НСЖУ

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко запропонував об'єднати зусилля НСЖУ, НСТУ і МЗС України з метою залучення незалежного кваліфікованого адвоката для затриманого на території Білорусі журналіста «Українського радіо» Павла Шаройка.
Затриманого КДБ Білорусі журналіста «Українського радіо» Павла Шаройка відвідав консул - НСЖУ
Затриманого КДБ Білорусі журналіста «Українського радіо» Павла Шаройка відвідав консул - НСЖУ

Про це Сергій Томіленко написав у Facebook.

«Українського журналіста Павла Шаройка було затримано у Мінську 25 жовтня. Того ж дня у квартирі, де Павло мешкає з родиною - дружиною Оленою та донькою - було проведено обшук. Затримання (арешт) проведено КДБ Білорусі.

Павло має лише державного адвоката. Тобто наданого білоруською владою. Про залучення іншого адвоката Посольством України в РБ нічого не відомо. З родиною Павло спілкується листами. Перший прийшов до дружини поштою аж через півтора тижні. НСЖУ пропонує об'єднати зусилля Національного радіо (НСТУ), де Павло працює штатним кореспондентом, та МЗС України для залучення незалежного кваліфікованого адвоката. При цьому Національна спілка журналістів України продовжує вимагати від білоруської влади негайного звільнення нашого колеги!», - заявляє голова НСЖУ.

Пізніше в ефірі «112 Україна» Сергій Томіленко повідомив, що  Павла Шаройка, який був затриманий у Білорусі, відвідав український консул. «Наскільки нам відомо, консул України відвідав Павла, і є певний публічний збір інформації», - сказав голова НСЖУ.

Нагадаємо, 25 жовтня 2017 року у Білорусі затримали власного кореспондента «Українського радіо», громадянина України Павла Шаройка, якого, за попередніми даними, звинувачують у шпигунстві.

Представник МЗС України Василь Кирилич заявив, що Міністерству закордонних справ України відомо про затримання у Білорусі громадянина України, штатного працівника «Українського радіо» Павла Шаройка. Він наголосив, що МЗС України «вживає заходів у справі захисту прав затриманого громадянина України».

Він також повідомив, що затриманому співробітниками Комітету державної безпеки Павлу Шаройку дали державного адвоката Білорусі, до якого дружина не має 100% довіри. Їй повідомили, що чоловіка начебто звинувачують у шпигунстві.

Інститут масової інформації закликає Міністерство закордонних справ України, ЄС, ОБСЄ, Раду Європи та міжнародні правозахисні організації негайно вжити заходів задля звільнення затриманого спецслужбами Білорусі кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка.

Читайте також

На фото - Павло Шаройко

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
294
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop