ГПУ вимагає від регіональних прокуратур проконтролювати розслідування злочинів проти журналістів
ГПУ вимагає від регіональних прокуратур проконтролювати розслідування злочинів проти журналістів
Про це йдеться у відповіді заступника начальника Департаменту-начальника управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Олександра Лукашенка на лист ІМІ щодо моніторингу порушень прав журналістів в Україні поточного року, який надійшов з Адміністрації Президента.
«За результатами розгляду (листа ІМІ – ред.) поданий перелік фактів (передається ІМІ в Адміністрацію Президента – ред.) скеровано в регіональні прокуратури з вимогою заслуховування стану досудового розслідування у них та в інших кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених стосовно журналістів та інших працівників засобів масової інформації у зв’язку з їхньою законною професійною діяльністю», – зазначено в листі ГПУ.
Також ГПУ зобов’язала регіональні прокуратури забезпечити належне процесуальне керівництво у провадженнях зазначеної категорії, завершити слідства в них у найкоротші строки та забезпечити дієвий контроль за станом досудового розслідування.
ІМІ нагадує, що щомісячно надає членам Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова, створеній при Адміністрації Президента, інформацію з приводу фактів правопорушень стосовно журналістів та інших представників засобів масової інформації, зібраних в рамках моніторингу свободи слова «Барометр свободи слова».
19 жовтня представник Генеральної прокуратури Олександр Єгоров під час Міжнародної конференції «Протидія погрозам життю та безпеці журналістів. Ефективне розслідування злочинів проти свободи вираження поглядів» повідомив, що з початку 2017 року було розслідувано і передано до суду з обвинучальними актами 18 кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених стосовно працівників засобів масової інформації.
За 10 місяців ІМІ зафіксував 232 випадки порушень свободи слова та прав журналістів. Серед них — 74 випадки перешкоджання, 34 – обмеження доступу до інформації, 31 погроз, 24 побиття та 5 випадків цензури.