CPJ закликав Україну звільнити арештованого узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова
CPJ закликав Україну звільнити арештованого узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова
Про це йдеться в повідомленні на сайті CPJ.
«Ми закликаємо український уряд звільнити Нарзулло Охунжонова, дозволити йому залишатись в Україні та відхилити будь-які прохання про його екстрадицію, – заявила координаторка CPJ по Європі та Центральній Азії Ніна Огніанова. - Охунжонов піддається серйозному ризику бути засудженим за роботу в Узбекистані, де журналістів переслідують за статті з критикою у бік влади».
За інформацією Комітету із захисту журналістів, Охунжонов у своїх матеріалах критикує “авторитарну владу Узбекистану”, його статті публікуються в різних інтернет-виданнях, включаючи BBC.
Як повідомляв «Детектор Медіа» з посиланням на адвоката Олексія Федорова, 25 вересня Солом’янський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід у вигляді тимчасового арешту на 40 діб узбецькому журналістові Нарзулло Охунжонову, який 20 вересня попросив політичного притулку в Україні. Він перебуває у міжнародному розшуку Інтерполу, оголошеному Республікою Узбекистан за фактом шахрайства у 2009 році у розмірі 2 тисячі доларів. На цій підставі його затримали прикордонники в аеропорті «Жуляни».
До рішення суду Нарзулло Охунжонов перебував в ізоляторі тимчасового утримання в Києві. Зараз його перевели у Слідчий ізолятор Києва і Київської області.
До Києва узбецький журналіст прибув із Туреччини із дружиною та п’ятьма неповнолітніми дітьми. Його родина наразі також перебуває в столиці України.
«Протягом цих 40 діб тимчасового арешту буде вирішуватись питання про його екстрадицію до Узбекистану. Ми сьогодні подаємо апеляційну скаргу на рішення Солом’янського районного суду. Тому буде ще апеляційний суд, який розгляне рішення суду першої інстанції», - повідомив Олексій Федоров.
За його словами, до справи Нарзулло Охунжонова активно підключилися міжнародні організації. Раніше «Репортери без кордонів» підтвердили, що сім’я журналіста переслідується владою його країни, а через тісні зв’язки влади Туреччини із органами влади Узбекистану існує загроза його життю. Організація просила давати сприяння узбецькому журналісту та його родині.