12:58
Четвер, 20 Липня 2017

Журналіст Олексій Назімов, якого утримують у Сімферопольському СІЗО, заявив про знущання

Ув’язненого, за його словами, б’ють, морять голодом і не надають медичної допомоги
Журналіст Олексій Назімов, якого утримують у Сімферопольському СІЗО, заявив про знущання
Журналіст Олексій Назімов, якого утримують у Сімферопольському СІЗО, заявив про знущання

Редактор алуштинського видання «Твоя газета» Олексій Назімов, заарештований у Криму, заявив, що російські правоохоронці застосовують до нього фізичну силу.

Про це повідомляють Крим.Реалії з посиланням на інформацію родичів журналіста про події 19 липня. 

«Після моїх чергових вимог припинити тортури і надати харчування до клітки залу суду, де я знайомився зі справою, увірвалися двоє конвойних, заламали мені руки, повалили на лавку, потім виволокли в залу, скрутили і поклали на підлогу обличчям вниз. У такому стані, сівши на мене зверху, обидва конвоїра тримали хвилин 10. У цей час до зали зайшла секретар суду і поцікавилася, чи буде заарештований продовжувати ознайомлення зі справою. Мене притиснули до підлоги, я задихався і не міг відповісти, секретарка пішла», – розповів Назімов.

Пізніше, дорогою до автозаку, конвоїри завдали йому ще кілька ударів, розповів журналіст.

«У мене оніміли руки від наручників і затекло все тіло, протримали близько 5 годин, після чого, не випускаючи з автозаку, ще більше години везли до Сімферопольського СІЗО. Після прибуття в СІЗО я просив викликати лікаря, щоб зафіксувати побої. Процес був знятий на відеореєстратор, однак лікар «не побачив» ні гематоми під лівим оком, ні слідів на руках від наручників... Мої скарги на сильні болі в голові, руках і всьому тілі також не взяли до уваги», – сказав він.

Читайте також

Керівництво СІЗО не дало дозволу на вивезення арештованого до іншої медустанови.

Коментарів представників російських правоохоронних органів у Криму наразі немає.

Як повідомляв «Детектор Медіа», Олексія Назімова та алуштинського депутата Павла Степанченка затримали 4 жовтня 2016 року під час передачі грошей, які нібито повинні були служити підкупом за нерозголошення інформації. Стосовно затриманих порушили кримінальну справу. Назімова раніше звинувачували за частиною 7 статті 204 Кримінального кодексу Росії (комерційний підкуп, пов'язаний із предметом вимагання предмета підкупу), а Степанченка – за частиною 2 статті 204.1 (посередництво в комерційному підкупі, вчинене групою осіб за попередньою змовою), справу перекваліфікували під статтю 163 Кримінального кодексу Росії про вимагання.

31 березня стало відомо, що журналіст оголосив голодування на знак протесту. На початку квітня за наполяганням громадськості та рекомендаціями адвокатів редактор алуштинського видання «Твоя газета» Олексій Назімов і депутат місцевої міської ради Павло Степанченко, яких тримають у СІЗО, припинили голодування.

3 квітня в Алуштинському міському суді розглядалася справа головного редактора інтернет-видання «Твоя газета» Назімова. Суд задовольнив клопотання російського слідчого і продовжив термін тримання під вартою редактору і депутату. 

На початку червня підконтрольний Кремлю Алуштинський міський суд подовжив на півроку термін утримання під вартою Олексію Назимову і алуштинському депутату Павлу Степанченку.

23 травня підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу адвоката редактора алуштинського видання «Твоя Газета» Олексія Назімова на продовження йому терміну утримання під вартою.

Фото: Крим.Реалії

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
449
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop