За півтора року МІП погодив в’їзд до Криму майже 70-ти іноземним журналістам – Джапарова
За півтора року МІП погодив в’їзд до Криму майже 70-ти іноземним журналістам – Джапарова
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.
«Деякі з них звертаються по кілька разів. Проблем на практиці процедури не виявлено», – написала вона.
За її словами, дозвіл на в’їзд іноземних журналістів до Криму видає не МІП, а Державна міграційна служба.
«У Крим іноземці мають потрапляти через українські пункти пропуску, а дозвіл на це видає Державна міграційна служба (ДМС), яка несе відповідальність», – написала вона.
За словами пані Джеппар, сама процедура погодження в’їзду передбачає звернення із заявою до МІП, яка надсилається в електронній формі, а потім звернення до Державної міграційної служби, яка видає дозвіл. Вона зазначила, що для ДМС особиста присутність журналіста є принциповою для видачі дозволу згідно законодавства.
«В рамках співпраці МІП та ДМС, дозвіл на в’їзд журналістів оформлюється за кілька годин. Мінінформ надає абсолютно усю можливу консультативну підтримку журналістам, роз’яснює деталі механізму та в найкоротші строки погоджує в’їзд до АР Крим іноземних ЗМІ», – написала пані Джеппар.
Разом з тим, як пише заступниця міністра, в'їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї допускаються тільки за спеціальним дозволом через контрольні пункти в'їзду-виїзду (абз. 2 ч. 2 ст. 10 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України).
Пані Джеппар також повідомила, що в’їзд в Крим повітряним чи морським транспортом є порушенням чинного законодавства України, що може призвести до заборони в’їзду в Україну. До того ж особиста присутність журналіста в міністерстві не є обов’язковою, адже, як пояснює заступниця Стеця, МІП може надіслати своє погодження у будь-який територіальний орган Міграційної служби.
«За весь час існування зазначеної процедури міністерство жодного разу не відмовило іноземному журналісту в погодженні в’їзду в АР Крим. Мінінформполітики разом з МЗС та ДМС працюють над можливістю процедури, згідно якої посольства також зможуть надавати дозвіл на в'їзд в АРК іноземним журналістам. На разі ця пропозиція на стадії погодження», – додала вона.
На фото - Еміне Джапарова
Фото: "Укрінформ"