18:19
Вівторок, 14 Лютого 2017

Стартував проект із підвищення ґендерної чутливості українських регіональних медіа

Починаючи з лютого Волинський прес-клуб у партнерстві з Ґендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки програми «У-Медіа» «Інтерньюс Нетворк» працюватиме над виявленням рівня ґендерної чутливості регіональних медіа та формуванням недискримінаційного медіапростору і суспільства загалом.
Стартував проект із підвищення ґендерної чутливості українських регіональних медіа
Стартував проект із підвищення ґендерної чутливості українських регіональних медіа

Про це йдеться на сайті Волинського прес-клубу

Проект «Ґендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» передбачає проведення ґендерного моніторингу журналістських матеріалів, медіа-кав’ярень і конкурсу журналістських матеріалів на ґендерну тематику.

Проект є продовженням реалізованого прес-клубом та Ґендерним центром в 2013 році проекту «Ґендерна абетка для волинських медіа», в рамках якого були започатковані як нестандартна методика роботи з журналістами ґендерні медіа-кав’ярні. Підсумком стало видання посібника «Ґендерна абетка для українських медіа».

Перший медіа-моніторинг триватиме впродовж лютого й охоплює всі області України крім окупованих територій Луганської, Донецької та АР Крим. Аналізу підлягають публікації 10 друкованих та інтернет-видань, у яких експерти відстежують кількість жінок і чоловіків, про яких пишуть і які дають коментарі з певного питання, наявність стереотипних образів і сексизму в журналістських матеріалах та ілюстраціях, а також вживання фемінітивів на позначення посади/виду діяльності  жінок.

Другий медіа-моніторинг відбудеться орієнтовно в серпні-вересні.

Результати лютневого моніторингу будуть оприлюднені в березні. Згідно з ними буде обрано 6 міст, у яких відбудуться ґендерні медіа-кав’ярні на найбільш актуальні теми – сексизм, ґендерні стереотипи, ґендерна редакційна політика у медіа. Водночас буде оголошено конкурс журналістських матеріалів на ґендерну тематику, а найкращі матеріали ввійдуть в тематичний альманах.

Нагадаємо, очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький відкинув звинувачення у сексизмі, які йому висунули після того, як у виданні «Українська правда» вийшло його інтерв’ю зі словами «я не дівка, щоб мене до чогось змушувати».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
814
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду