У 2016 році ГПУ передала до суду 12 справ щодо порушень прав журналістів - ІМІ

У 2016 році ГПУ передала до суду 12 справ щодо порушень прав журналістів - ІМІ

30 Січня 2017
1402

У 2016 році ГПУ передала до суду 12 справ щодо порушень прав журналістів - ІМІ

1402
У 2016 році до суду були скеровані 12 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних відносно журналістів.
У 2016 році ГПУ передала до суду 12 справ щодо порушень прав журналістів - ІМІ
У 2016 році ГПУ передала до суду 12 справ щодо порушень прав журналістів - ІМІ

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) та посилається на відповідь Генеральної прокуратури на запит щодо надання інформації про кількість кримінальних проваджень за статтями, якими передбачено склади злочинів, що стосуються журналістів та здійснення ними їх законної професійної діяльності, та результати їх розслідування.

Зокрема, до суду скеровано шість кримінальних проваджень за статтею 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та шість проваджень за статтею 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України.

Загалом минулого року, за даними Генпрокуратури, були зареєстровані 222 кримінальних правопорушення вчинених відносно журналістів.

 «Зокрема, за статтею 171 Кримінального кодексу України “Перешкоджання законній професійній журналістській діяльності” зареєстровано 176 кримінальних правопорушень. З них у 74 кримінальних правопорушеннях провадження закриті. У 102 правопорушеннях кримінальне провадження проводиться далі, з них у 12 кримінальних правопорушеннях вручено повідомлення про підозру.

За статтею 345-1 “Погроза або насильство щодо журналіста” органи прокуратури зареєстрували за рік 41 кримінальне правопорушення, з них у 6 правопорушеннях провадження закриті. У 35 правопорушеннях кримінальне провадження проводиться далі. У 7 кримінальних правопорушеннях вручено повідомлення про підозру, у 6 правопорушеннях кримінальні провадження направлені до суду.

Крім того, було зареєстровано 4 кримінальних правопорушення за статтею 347-1 “Умисне знищення або пошкодження майна журналіста”. Ці провадження проводяться надалі.

Також було зареєстровано 1 кримінальне правопорушення за статтею 348-1 “Посягання на життя журналіста”. У цьому кримінальному правопорушенні провадження закрите», – повідомляє ІМІ.

За інформацією Інституту, загалом минулого року від кримінальних правопорушень потерпіли 234 працівника засобів масової інформації. З них - 170 журналістів та 22 керівників ЗМІ.

Як повідомляв ІМІ, у 2016 році на неокупованій території України було зафіксовано 264 випадки порушень свободи слова, що приблизно на 15% менше, ніж минулого року (у 2015 році ІМІ зафіксував 310 порушень свободи слова в Україні, у 2014 році – 995 випадків).

У 2015 році було передано до суду 11 кримінальних проваджень за 171 статтею ККУ.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1402
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду