ПРОЕКТИ
15:25
Понеділок, 28 Листопада 2016

На Вінничині райрада заборонила журналісту відеозйомку сесії

25 листопада Теплицька районна рада (Вінницька область) заборонила вести журналісту вінницької Агенції журналістських розслідувань Віктору Рисю відеозйомку сесії.
На Вінничині райрада заборонила журналісту відеозйомку сесії
На Вінничині райрада заборонила журналісту відеозйомку сесії

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ), яке посилається на керівницю Агенції журналістських розслідувань Інга Фляжнікова.

З пропозицією заборонити журналісту відеозйомку виступив один з депутатів райради. Він закрив рукою об’єктив камери журналіста та запропонував йому купити ліцензію зйомку.

Голова районної ради Василь Романюк спочатку зазначив, що для заборони на зйомку немає підстав, оскільки у журналіста є відповідне посвідчення. Також він наголошував, що законодавством передбачено, що сесії райради є відкритими, в тому числі і можна вести відеозйомку. Проте згодом голова райради поставив на голосування питання про дозвіл бути на сесії журналістам, активістів та членам громади, але без права вести війдеозйомку. За таке рішення проголосували 23 депутати. Як зазначає ІМІ, журналіст вимушений був виключити камеру і припинити зйомку.

Пан Рись звернувся у поліцію з заявою про перешкоджання журналістській діяльності. Про це він також повідомив в Агенцію журналістських розслідувань.

«Віктор Рись зателефонував до мене та повідомив про рішення сесії районної ради, на якому йому, як журналісту нашої агенції, заборонили проводити відеозйомку на сесії Теплицької районної ради. Таке рішення прийняли депутати. Голова райради попередив депутатів, що голосуючи за це вони, порушують закон, але поставив питання на голосування. Я порадила Віктору написати заяву в поліцію про перешкоджання журналістській діяльності. Заяву в нього прийняли, але чи внесли її у ЄРДР поки що невідомо», - сказала пані Фляжнікова.

Нагадаємо, 6 листопада у Вінницькому національному медуніверситеті ім. М. І. Пирогова частина місцевих журналістів не змогла потрапити на прес-конференцію з в.о. міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун, оскільки прес-служба чиновниці повідомила про необхідність акредитації на захід.

Фото: скріншот відео

Відео: Віктора Рися

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
673
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop