Нацполіція вдруге допитала головну редакторку «Української правди» у справі Павла Шеремета

Нацполіція вдруге допитала головну редакторку «Української правди» у справі Павла Шеремета

26 Жовтня 2016
1318

Нацполіція вдруге допитала головну редакторку «Української правди» у справі Павла Шеремета

1318
Національна поліція долучила до справи про вбивство Павла Шеремета матеріали про прослуховування співробітників «Української правди».
Нацполіція вдруге допитала головну редакторку «Української правди» у справі Павла Шеремета
Нацполіція вдруге допитала головну редакторку «Української правди» у справі Павла Шеремета

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на речника Національної поліції Ярослава Тракала.

«Після скоєння резонансного злочину – вбивства Павла Шеремета, звичайно було спілкування правоохоронців зі співробітниками "Української правди", зокрема і з головним редактором Севгіль Мусаєвою», - сказав він.

«Вона справді передала конверт з матеріалами, які на її думку, можуть мати стосунок до злочину. Вона зазначила, що цей конверт підкинув невідомий за кілька місяців до вбивства Павла Шеремета. До речі, тоді з відповідною заявою щодо знахідки до Нацполіцїі ніхто не звертався», - зазначив Ярослав Тракало.

«Оскільки голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе не є процесуальною особою у цій справі, а відповідно допитати Севгіль не могла, ці матеріали, – які є аналітичною довідкою- компіляцією матеріалів, що стали предметом розслідування УП –, були долучені до матеріалів кримінального провадження щодо вбивства Павла Шеремета», - зазначив він.

Ярослав Тракало додав, що після передачі матеріалів Севгіль Мусаєва була допитана слідчими в рамках розслідування справи.

«Вчора Севгіль була допитана повторно. Вперше вона була допитана одразу після передачі матеріалів», - уточнив він.

Водночас, як розповіла Севгіль Мусаєва, «перший допит був поверхневий, швидше ознайомлювальний».

«Вчора мене вже достатньо докладно допитували на предмет, чи були опубліковані розслідування, про які йдеться в матеріалах, через які засоби комунікацію відбувалося спілкування між співробітниками УП», - сказала пані Мусаєва.

Раніше головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва повідомила, що розмови співробітників редакції, зокрема журналіста Павла Шеремета, прослуховувались.

«Я передала голові Національної поліції знайдений конверт від незнайомця, у якому були роздруківки розмов співробітників "УП". Можливо, це були погрози. Можливо, цей факт не пов’язаний зі вбивством. Проте ми не можемо почуватися у безпеці, поки слідство не скаже хоча б мотив або виконавця вбивства Павла», – сказала  вона та додала, що темпи розслідування вбивства Павла Шеремета значно уповільнилися.

«Я не очікувала такого відношення до цієї справи. Про це українська влада повинна говорити постійно. Тому що це дуже схоже на вбивство Гонгадзе, і це змінило хід історії України», – сказала пані Мусаєва.

Також вона додала, що основною версією спочатку був «російський слід».  «Я хочу бачити докази, а не просто вдоволитись версіями. Сподіваюсь, скоро слідству буде що сказати», – підсумувала вона.

Нагадаємо, слідство у справі вбивства журналіста Павла Шеремета розробляє одну із версій, за якою до вбивства причетні українські добровольчі батальйони. Про який саме підрозділ йдеться, поки не повідомляється.

Нагадаємо, 20 липня внаслідок вибуху автомобіля в Києві загинув  український журналіст Павло Шеремет.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

4 серпня Генпрокуратура повідомила, що слідство наразі розглядає чотири основні версії злочину: неприязні особисті стосунки загиблого; професійна журналістська діяльність Павла Шеремета; можлива дестабілізація обстановки в Києві та Україні у зв’язку із загибеллю відомого журналіста; помилка об’єкту злочину – ціллю зловмисників могла бути засновниця «Української правди» Олена Притула, яка теж користувалася автівкою, в яку була закладена вибухівка. За словами представника ГПУ, всі версії є робочими, слідство поки не визначило основну.

21 липня Федеральне бюро розслідувань (ФБР) почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.

Наприкінці серпня стало відомо, що експерти Федерального бюро розслідувань (ФБР) США допомоглислідству в України встановити тип вибухівки, якою було підірвано автомобіль журналіста Павла Шеремета у центрі Києва. Згідно з базою СБУ раніше нічого подібного в Україні не застосовувалося.

На фото – Севгіль Мусаєва

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1318
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду