Конкурс «Честь професії - 2016» оголосив переможців
Цього року журі визначало лауреатів у восьми номінаціях. За словами організаторів, за звання найкращих журналістських матеріалів змагалися 912 робіт.
Отже, переможцями «Честі професії - 2016» стали:
«Кращий матеріал з громадянською позицією»
Переможець - Ірина Соломко, шеф-редактор департаменту спецпроектів на каналі ICTV за роботу «Добровольці».
Також номінувалися:
- Анастасія Рінгіс, журналіст видання «Українська правда», із роботою «З одиночного пікету в одиночну камеру»;
- Максим Опанасенко, журналіст бюро журналістських розслідувань «Свідомо», із роботою «Будинок на кістках»;
- Уляна Дрючкова, журналіст департаменту спецпроектів на каналі ICTV, із роботою «На хвилі Кремля»;
- Христина Малазонія, журналіст департаменту спецпроектів на каналі ICTV, із роботою «Злочини проти Майдану: винних досі не покарано».
«Краще подання резонансного матеріалу»
Переможець - Олена Козаченко, журналіст «Слідство. Інфо», із роботою «Одеська мУтниця».
Також номінувалися:
-
Олександр Курбатов, журналіст «Слідство. Інфо», із роботою «Ідеальна пара»;
-
Юлія Шафранська та Марія Карпа, журналістки «Слідство. Інфо» зі спільною роботою «Воєнні інтертуристи»;
- Роман Романюк, редактор видання «Українська правда», із роботою «Мукачівський трикутник. Контрабанда, Правий сектор та закляті друзі»;
- Галина Корба, журналіст видання «Новое время», із роботою «У ліжку з війною».
«Краще журналістське розслідування»
Переможець - Любов Величко, журналіст інтернет-видання «Тексти» з роботою «Ukraine Toxic Chemical Clean-up Under Investigation»;
Також номінувалися:
-
Аліна Стрижак і Денис Бігус, «Наші гроші», канал ZIK, зі спільною роботою «Життя міліцейської еліти»;
- Марія Жук, журналіст телеканалу NewsOne, із роботою «ЦРУ. Як корупціонери використовують лісові пожежі для збагачення»;
- Віра Балдинюк, головний редактор видання Korydor, із роботою «Будинок Новікова на Подолі: справа про умисне вбивство»;
- Аліса Юрченко, спецкореспондент програми «Наші гроші», із роботою «Феєрична оборудка НБУ та Мінфіну із банком Пшонки».
«Краще подання складної теми»
Переможець - Олексій Бобровников, спецкореспондент програми «ТСН. Тиждень», із роботою «Цикл сюжетів про «сіру зону» на Донбасі».
Також номінувалися:
- Марія Жартовська, журналіст видання «Українська правда», із роботою «Соціальний ліфт президентської канцелярії. Ложкін і його друзі у владі»;
- Дмитро Лиховій, позаштатний автор видання «Польсько-український портал», із роботою «Як за рік змінився волонтерський рух на підтримку армії».
«Надія журналістики»
Переможець - Богдан Піленко, журналіст каналу «112 Україна», із роботою «Немирне перемир’я».
Також номінувалися:
- Ольга Перехрест, журналіст інтернет-видання Zaxid.net, із роботою «Найменший вибір»;
- Ірина Скіць, журналіст інтернет-видання Zaxid.net, із роботою «Ми були впевнені, що нас тут чекають»;
- Тетяна Кузьмінчук, журналіст телеканалу ZIK, із роботою «Відгороджені від світу»;
- Вікторія Лупай, журналіст філії національної телекомпанії України «Чернівецька регіональна дирекція», із роботою «Віктор Піцул».
Спецномінація від Наглядової ради «За людяність у нелюдяні часи»
Переможець - Богдан Кутєпов, журналіст ГО «Громадське телебачення», із роботою «Чечетов. Прощання», який зняв свою роботу з фіналу кілька днів тому.
Також номінувалися:
- Катерина Зінов’єва, журналіст каналу ICTV, із роботою «Живуть люди: уроки виживання в прифронтових селах Донбасу»;
- Станіслав Ясинський, журналіст студії «1+1», із роботою «Діти війни»;
- Мар'яна П'єцух, керівник проекту «Донецькі», із роботою «Нас єднає Україна».
Спецномінація Програми Розвитку ООН в Україні «Будуємо нову Україну разом»
Переможець - Віталій Сич, головний редактор, і Віталіна Приходько, керівник відділу думок, журнал «Новое время», з роботою «Що коли Донбас завтра знову наш».
Також номінувалися:
- Марія Набока, журналіст, автор і ведуча програми PFE/RL «Радіо Свобода», з роботою «Екодружній стиль життя: відмова від зайвого і економія коштів»;
- Ігор Сєров, кореспондент газети «Сегодня», із роботою «Как складывается судьба переселенцев: побег от преследователей через полмира и тайные отъезды из дома»;
- Леніна Бичковська, власний кореспондент газети «Факти та коментарі», з роботою «Переселенец с Донбасса, переживший три комы и пять хирургических вмешательств, стал успешным предпринимателем в Луцке».
Спеціальний приз від компанії «Емвей Україна» «Матеріал, що надихає до створення власного бізнесу»
Переможець - Андрій Фарисей, журналіст Forbes, із роботою «Пивная интуиция: как превратить локальную пивоварню в национального производителя».
Також номінувалися:
- Христина Коновалова, економічний оглядач газети «Сегодня», з роботою «Антикризисные рецепты: переходим на обувь отечественного производителя»;
- Наталя Гамоля, заступник головного редактора видання «Личный счет», з роботою «Венец с доходом»;
- Всеволод Некрасов, кореспондент видання «Українська правда», з роботою «Як у маршрутці придумали проект на 800 тисяч доларів. Історія стартапу Ecoisme»;
- Вікторія Торяник, з роботою «8 шагов на пути к компании счастливых сотрудников».
Усі зареєстровані на конкурс роботи можна подивитися на офіційному сайті конкурсу. Телеверсію церемонії нагородження 1 травня транслюватиме канал «UA:Перший».
Нагадаємо, 10 журналістів - співробітників редакцій «Громадського ТБ» та «Радіо Свобода» зняли свої кандидатури з конкурсу через присутність журналіста та екс-голови ГО «Громадське телебачення» Романа Скрипіна в журі конкурсу.
14 квітня голова ГО «Громадське телебачення» Наталя Гуменюк звернулася до наглядової ради конкурсу із запитом, у якому просила переглянути участь у журі конкурсу пана Скрипіна. Наглядова рада більшістю голосів проголосувала за збереження за Романом Скрипіним статусу члена журі конкурсу 2016 року.
Журналіст «Громадського телебачення» Богдан Кутєпов, що був фіналістом у спецномінація від Наглядової ради «За людяність у нелюдяні часи», першим оголосив, що офіційно знімає свою роботу з конкурсу. Про це він написав у своїй колонці на «Детекторі медіа». «ДМ» також публікував точку зору пана Скрипіна з цього приводу.