У Луцьку суддя заборонив журналістам вести відеозйомку через «загрозу життю підсудного»
У Луцьку суддя заборонив журналістам вести відеозйомку через «загрозу життю підсудного»
Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на журналістку «Громадського ТБ.Волинь» Марію Доманську.
Суд розглядав справу колишнього заступника начальника управління захисту економіки ДЗЕ у Рівненській області Олександра Волошина, якого звинувачують у хуліганстві.
Пані Доманська розповіла, що на засідання прийшли семеро журналістів.
Суддя зазначив, що змушений заборонити зйомку, аби не зашкодити життю підсудного. Спочатку він виступив проти й аудіозапису, але потім від своїх слів відмовився.
Марія Доманська наполягала на продовженні запису засідання на відео. «Я сказала судді, що це судове засідання – це суспільно-важлива тема, яка переважає особисті інтереси підсудного, на що суддя зазначив, що я перешкоджаю суду, і він викличе поліцію», - розповіла журналістка «Громадського ТБ.Волинь».
Марія Доманська повідомила, що знімала на портативну камеру, суддя ухвали про заборону відеозйомки не приймав, а на її зауваження зробити це сказав, що ніяка ухвала виноситися не може. Після погроз викликати поліцію він залишив судове засідання.
Медіаюрист ІМІ Максим Ратушний зазначає, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення зйомка та аудіозапис портативними засобами допускається без згоди суду на загальній підставі норми ч. 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів». «Тому додаткового дозволу ухвалою суду тут непотрібно було», - констатував він.
Нагадаємо, 12 квітня судді Волинського окружного адміністративного суду Луцька заборонили журналістам фото- і відеофіксацію судового засідання, на якому розглядалось питання поновлення на посадах міліціонерів, що не пройшли атестації.
У квітні суддя Волинського окружного адміністративного суду Луцька забороняла здійснювати аудіозапис та фотозйомку журналістці «Громадського радіо» Арині Крапці (Ірині Мусій) під час розгляду позову екс-начальника Маневицького райвідділу поліції щодо поновлення його на посаді. Журналістка звернулася до поліції із заявою про перешкоджання журналістської діяльності.