Громадська рада при Держкомтелерадіо схвалила проект порядку виплат допомоги у разі загибелі чи поранення журналіста
Громадська рада при Держкомтелерадіо схвалила проект порядку виплат допомоги у разі загибелі чи поранення журналіста
Законом передбачено, що у разі загибелі (смерті) журналіста під час виконання ним професійних обов’язків членам сім’ї загиблого (померлого), а в разі відсутності сім’ї - його батькам та утриманцям з державного бюджету виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на час виплати цієї суми, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. У разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного журналісту під час виконання ним професійних обов’язків, йому виплачується з державного бюджету одноразова грошова допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на час виплати цієї суми, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Метою проекту постанови уряду є затвердження порядку, яким буде визначено механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі або поранення (контузії, травми або каліцтва) журналіста під час виконання ним професійних обов’язків.
Члени громадської ради ознайомились також з новою редакцією проекту постанови
Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги», відзначивши, що в ній відображені пропозиції робочої групи з проблемних питань діяльності провайдерів програмної послуги. Члени громадської ради вирішили повернутися до розгляду цього питання за тиждень, оскільки не встигли ознайомитися з оновленим текстом проекту, що надійшов напередодні.
Ольга Большакова (НАМ) зауважила, що громадська рада при Нацраді більшістю голосів схвалила проект методики і запропонувала підтримати таке рішення. Натомість Ігор Коваль (ІТК) зауважив, що оскільки незабаром буде ухвалено новий закон про аудіовізуальні послуги, то методику зараз ухвалювати недоцільно.
Також представники інститутів громадянського суспільства вирішили звернутись до Верховної Ради України стосовно проекту Закону України №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні» із заявою про недопущення під гаслом боротьби з аудіо та відео піратством обмеження свободи слова і закриття веб-сайтів без судових рішень.
У засіданні громадської ради взяли участь перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, керівники структурних підрозділів відомства, представники ЗМІ.