Журналістка «Громадського радіо» домоглася через суд отримання інформації від Київського метрополітену
Журналістка «Громадського радіо» домоглася через суд отримання інформації від Київського метрополітену
Про це повідомляє «Доступ до правди».
Ірина Седова повідомила, що завдяки отриманим даним продовжить журналістське розслідування. «Київський метрополітен після декількох місяців судових розглядів надав мені договір про те, як вони віддали 50 млн. бюджетних грошей сумнівній конторі, яка пов'язана з зятем Черновецького. Гроші, звісно, пішли в туман. Але угода у мене є. І завдяки чудовим юристам Інституту розвитку регіональної преси - ІРРП я продовжу розслідування про те, куди йдуть бюджетні гроші, які повинні були витратити на будівництво метро на Троєщину», - написала журналістка у своєму Facebook.
Вона впевнена, що тепер в КП «Київський метрополітен» знають, що відповідати на запити журналістів все одно доведеться, аби не ходити багато місяців по судах.
«Думаю на наступні мої запити вони будуть відповідати набагато активніше. Спасибі величезне Людмилі Панкратовій, Олександру Бурмагіну і Сашку Лютому за допомогу в цій справі!», - написала журналістка.
Як пише «Доступ до правди», Київський метрополітен відмовився надати журналістці запитувані нею документи, мотивуючи своє рішення тим, що вони містять персональні дані осіб, які їх підписали, і відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» такі дані підлягають захисту та не можуть бути розголошені без згоди цих осіб.
Окружний адміністративний суд Києва визнав відмову недостатньо вмотивованою (не було застосовано трискладовий тест), а також обґрунтував, що КП «Київський метрополітен» є розпорядником інформації, а отже, мусить давати відповіді на інформаційні запити. Також було зазначено, що інформацію про розпорядження бюджетними коштами не може бути обмежено в доступі, а також те, що обмеженню підлягає інформація, зокрема й персональні дані, що містяться в документі, але не сам документ.
Апеляційний суд залишив в силі рішення першої інстанції.
Фото – «Радіо Свобода»