На Дніпропетровщині керівник штабу партії Порошенка судиться з газетою і погрожує редакторці
На Дніпропетровщині керівник штабу партії Порошенка судиться з газетою і погрожує редакторці
Про це повідомляє сайт Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ).
Підставою стала публікація в районній газеті «Степова зоря» журналістського розслідування про рейдерське захоплення полів фермерів, де йдеться про начебто причетність до рейдерства Григорія Єрьоміна. Позивач вимагає спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди в розмірі 10 тис.грн. Наступне судове засідання призначено на 3 березня.
«Ситуація в районі вкрай тривожна: селяни, на жаль, не мають захисту від рейдерів, які нахабно і безкарно ведуть свої брудні справи. І нам важко боротися з бандитизм, оскільки головні особи рейдерства прикриваються партією Президента України. Пан Єрьомін вже давно завоював собі статус персони нон-ґрата, але й досі очолює штаб провладної партії. Невже й зверху отак погано займаються кадрами, якщо призначають людей, не перевіряючи їх біографій і авторитету між людей у районі. Хтось має зупинити це свавілля. Принципову позицію у цій ситуації має і колектив редакції газети “Степова зоря”, саме тому ми стали на захист місцевих фермерів», – заявила головна редакторка газети Ірина Ситник.
НМПУ нагадує, що Ірина Ситник заявляла раніше, що Григорій Єрьомін погрожував їй фізичною розправою. Журналістка подала відповідну заяву до правоохоронних органів. Порушено кримінальне провадження за ст.171 КК України, однак розслідування справи проводиться повільно. До відповідальності й досі нікого не притягнуто. Постраждала пов’язує це з тим, що Григорія Єрьоміна вважають «сірим кардиналом» у районі.
«Пан Єрьомін є публічною особою тому повинен бути терпимим до критики. Про це засвідчує практика Європейського суду, а саме ст.10 Європейської конвенції. Що ж стосується кримінального провадження, то ми вимагаємо від поліції ефективного й всебічного розслідування злочину проти журналіста. Вважаємо необхідним притягти до відповідальності винних осіб, незалежно від їх приналежності до партій чи взаємин із владою. Ми вважаємо неприпустимою ситуацію, коли у невеличких районах формується так звані “удєльні князькі”, які вважають, що мають право вчиняти тиск на місцеві ЗМІ або погрожувати журналістам, ці факти повинні каратись відповідно до закону та засуджуватись суспільством», - зазначив медіаюрист, заступник голови медіапрофспілки Олександр Тарасов.
Петропавлівський районний суд. Фото - ptr.dp.court.gov.ua