У вересні ІМІ зафіксував 18 випадків перешкоджання роботі журналістів - вдвічі більше, ніж у серпні

У вересні ІМІ зафіксував 18 випадків перешкоджання роботі журналістів - вдвічі більше, ніж у серпні

6 Жовтня 2015
0
2692

У вересні ІМІ зафіксував 18 випадків перешкоджання роботі журналістів - вдвічі більше, ніж у серпні

0
2692
У вересні ІМІ зафіксував 18 випадків перешкоджання роботі журналістів - вдвічі більше, ніж у серпні
У вересні ІМІ зафіксував 18 випадків перешкоджання роботі журналістів - вдвічі більше, ніж у серпні

Інститут масової інформації (ІМІ) опублікував результати щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова» за вересень. За цими даними, під час передвиборної кампанії кількість випадків перешкоджань журналістам зросла вдвічі. У моніторингу зафіксовано 18 випадків таких випадків протягом вересня, тоді як у серпні - 9, а в липні - 5.

 

Перешкоджали журналістам представники «Опозиційного блоку» (7 випадків), партії «Наш край» (1 випадок), Аграрної партії (1 випадок), та представники ТВК (5 випадків) майже по всій території України: на Тернопільщині, Черкащині, Запоріжжі, Луганщині, Донеччині, Хмельниччині, Волині, Рівненщині, у Києві, Миколаєві, Дніпропетровську, Кіровограді.

 

«Представники політичних партій та "тітушки" не допускали або вибірково допускали журналістів на партійні конференції з висунення кандидатів. А голови виборчих комісій чи члени комісій не пускали представників ЗМІ на свої засідання, у приміщення комісій, виганяли із засідань, перешкоджали в отриманні інформації під час перебування журналістів у приміщенні комісій», - розповіла експертка ІМІ Катерина Дячук.

 

Протягом вересня ІМІ також зафіксував 6 нападів на журналістів із застосуванням фізичної сили, та 4 випадки погроз.

 

Випадки побиття на нападів на журналістів сталися в Одесі, Києві, Чернівцях, Дніпропетровську та на Миколаївщині. Нападали та били журналістів активісти, переселенці, невідомі, водій-порушник ПДД, бійці «Айдару» та озброєна охорона.

 

Також, за даними ІМІ, у вересні зросла кількість випадків ненадання доступу до інформації - 9 фактів, тоді як у серпні був 1.

 

Погрожували журналістам на Херсонщині, у Києві та Миколаєві. До таких заяв вдавалися екс-народний депутат від «Партії регіонів» Олексій Журавко, суддя та колишня помічниця народного депутата.

 

З повним описом випадків, що увійшли до Барометру свободи слова за останній місяць, можна ознайомитися тут.

 

Як писала «Детектор медіа», у серпневому моніторингу «Барометр свободи слова» ІМІ зафіксував, зокрема, погіршення ситуації з дотриманням прав журналістів у Криму. У Севастополі блогерку Ірину Горелікову відвезли на допит у ФСБ після того, як на своїй сторінці у Facebook вона поділилася посиланням на новину з прес-конференції уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, народного депутата Мустафи Джемільова.

 

На День Незалежності України, 24 серпня, кореспондентку «Інтера» Юлію Крючкову та оператора Віталія Зятковського, що працюють у кримському корпункті телеканалу, у Сімферополі затримали російські поліцейські і відвезли до Центрального райвідділу внутрішніх справ для з'ясування їх особи. Їх затримали, коли журналісти проводили зйомку в міському парку ім. Тараса Шевченка. «Інтер» - єдиний український телеканал, який має в окупованому Криму кореспондентів, що працюють відкрито.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
2692
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду