Утримуючи Савченко за гратами, Росія переслідує політичні цілі - ПАРЄ

Утримуючи Савченко за гратами, Росія переслідує політичні цілі - ПАРЄ

1 Жовтня 2015
2254

Утримуючи Савченко за гратами, Росія переслідує політичні цілі - ПАРЄ

2254
Утримуючи Савченко за гратами, Росія переслідує політичні цілі - ПАРЄ
Утримуючи Савченко за гратами, Росія переслідує політичні цілі - ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ)прийняла резолюцію про неприпустимість зловживання таким запобіжним заходом, як утримання під вартою - серед країн, які зловживають таким запобіжним заходом, названі Росія, Грузія, Туреччина та Азербайджан.  В якості прикладу такого зловживання в ПАРЄ наводить справу української льотчиці Надії Савченко. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на прес-службу Ради Європи.

 

Зокрема, згідно з резолюцією, утримуючи Надію Савченко, Росія «переслідує політичні, в тому числі зовнішньополітичні цілі».

 

Крім того, утримання під вартою використовується окремими країнами як спосіб дискредитації чи нейтралізації політичних конкурентів; чинення тиску на утримуваних з метою змусити їх продати свій бізнес; залякування громадянського суспільства і зменшення критики.

 

В ПАРЄ висловили також стурбованість надмірною присутністю іноземних громадян серед утримуваних під вартою. «Це викликає стурбованість щодо того, що правові підстави утримання під вартою застосовують дискримінаційним чином», - йдеться в резолюції.

 

В ПАРЄ відзначили прогрес таких країн, як Польща, у зменшенні досудового утримання під вартою. «Інші країни, такі як РФ, Туреччина та Грузія, провели реформи законодавства і вжили відповідних практичних заходів, однак зловживання досудовим утриманням досі має місце», - наголосили в ПАРЄ.

 

В Асамблеї закликали держави-учасниці Європейської конвенції з прав людини до здійснення заходів, спрямованих на зменшення досудового утримання і, зокрема, усунення дискримінації в застосуванні норм, що регулюють утримання під вартою іноземних громадян.

 

Нагадаємо, 1 жовтня у Міністерстві юстиції Російської Федерації заявили про готовність розглянути прохання громадянки України, народного депутата, делегата ПАРЄ Надії Савченко про екстрадицію. Питання її можливої видачі Україні може обговорюватися, якщо Україна визнає рішення російської інстанції й гарантуватиме покарання засудженої на батьківщині.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», Президент України Петро Порошенко, виступаючи на сесії Генеральної Асамблеї ООН, закликав ООН і держави-члени організації розпочати безстрокову міжнародну кампанію тиску на російську владу, щоб змусити її негайно звільнити всіх українських громадян, яких вона утримує в заручниках.

 

Наразі у місті Донецьку Ростовської області (Росія) тривають слухання суду над українською льотчицею та депутатом Надією Савченко.   На попередньому засіданні 22 вересня незаконно ув'язнена в Росії українка вкотре наголосила, що не має стосунку до вбивства російських тележурналістів каналу «Россия 1»  на Донбасі, в якому її звинувачують. Також вона наголосила, що не довіряє російському суду.

 

Захист Надії Савченко неодноразово наводив докази, що обстріл, під час якого загинули журналісти, стався після того, як Надія Савченко потрапила в полон до терористів «ЛНР». Її адвокати заявляють про два фактичних підтвердження алібі українки - білінг її мобільних телефонів і відеозйомку бойовика «ЛНР».

 

22 вересня палата представників Конгресу США одноголосно підтримала резолюцію із закликом до звільнення громадянки України, льотчиці та депутата Верховної Ради Надії Савченко, а Державний департамент США заявив, що єдиним правильним рішення у справі українки вважає її негайне повернення в Україну.

 

10 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав Росію звільнити естонського офіцера Естона Кохвера і українських громадян Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Надію Савченко.

 

 «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2254
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду