РНБО виконала доручення Порошенка і  зняла санкції з окремих європейських журналістів

РНБО виконала доручення Порошенка і зняла санкції з окремих європейських журналістів

17 Вересня 2015
3674
17 Вересня 2015
17:33

РНБО виконала доручення Порошенка і зняла санкції з окремих європейських журналістів

3674
РНБО виконала доручення Порошенка і  зняла санкції з окремих європейських журналістів
РНБО виконала доручення Порошенка і  зняла санкції з окремих європейських журналістів

Враховуючи значний суспільний резонанс та стратегічне значення відносин з Європейським Союзом, Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) підтримала пропозицію Президента України Петра Порошенка щодо скасування санкцій проти наступних європейських журналістів: Антона Чічерова (Велика Британія), Емми Уеллс (Велика Британія), Мануеля Ангеля Састре (Королівство Іспанія), Міхаеля Рутца (Федеративна Республіка Німеччина), Антоніо Хосе Памплієга Родрігеса (Королівство Іспанія), Стіва Росенберга (Великобританія). Про це повідомляє прес-служба РНБО.

 

Водночас РНБО навела приклад, що стало підставою для включення особи в санкційний список. «Наприклад, іспанський громадянин Сесар Відаль виступав спостерігачем на незаконному референдумі, а також робив заяви про штучний характер України як держави. Зокрема, він стверджував: "...Ця штучна нація, яка зветься Україною, використовується в якості зброї для погроз Кремлю"», - повідомляє Радбез.

 

РНБО нагадує, що іноземні громадяни, діяльність або публічні виступи яких сприяли терористичним проявам на території України, дезінформували міжнародну громадськість щодо подій на окупованій територій, або які незаконно перетинали державний кордон України, з метою проникнення на окуповану територію, були включені за пропозицією Кабінету Міністрів України до додатку 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента від 16 вересня 2015 року №549.

 

Нагадаємо, 16 вересня Президент України Петр Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 2 вересня щодо застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України. До санкційного списку потрапили 44 журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). На рівні з російськими журналістами-пропагандистами, а також співробітниками просепаратистських ЗМІ в списку фігурували троє журналістів британської корпорації BBC, троє іспанських журналістів та публіцист німецького видання Die Zeit.

 

Редактор служби іноземних новин британської телерадіокорпорації ВВС Ендрю Рой заявив, що вважає це «ганебним нападом на свободу засобів інформації».

 

Міністр інформаційної політики (МІП) Юрій Стець заявив, що перелік журналістів, до яких застосовано санкції України, є неоднозначним і потребує змін. За його словами, буде створено робочу групу з представників громадськості, народних депутатів, які напрацюють свої пропозиції щодо застосування санкцій до представників ЗМІ.

 

У свою чергу перший заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова сказала, що українське відомство, яке зініціювало та додало до списку санкцій України журналістів впливових західних медіа, має пояснити доцільність такого кроку, або ж ці прізвища слід вилучити з переліку.

 

Незалежна медіапрофспілка України та Національна спілка журналістів України, які входять до Міжнародної федерації журналістів, висловили вимогу до Президента України Петра Порошенка надати роз'яснення щодо включення низки міжнародних журналістів до санкційного списку.

 

Міжнародна неурядова організація Комітет захисту журналістів засудила указ Президента України Петра Порошенка, який поширив санкції на журналістів, і закликала українську владу негайно виключити їхні імена із санкційного списку.

 

17 вересня Президент України Петро Порошенко доручив РНБО вилучити прізвища журналістів ВВС зі списку осіб, щодо яких Україною застосовано санкції.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3674
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду