НМПУ та НСЖУ вимагають пояснити причини заборони в’їзду в Україну деяких іноземних журналістів

НМПУ та НСЖУ вимагають пояснити причини заборони в’їзду в Україну деяких іноземних журналістів

17 Вересня 2015
6005
17 Вересня 2015
15:34

НМПУ та НСЖУ вимагають пояснити причини заборони в’їзду в Україну деяких іноземних журналістів

6005
НМПУ та НСЖУ вимагають пояснити причини заборони в’їзду в Україну деяких іноземних журналістів
НМПУ та НСЖУ вимагають пояснити причини заборони в’їзду в Україну деяких іноземних журналістів

Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) та Національна спілка журналістів України (НСЖУ), які входять до Міжнародної федерації журналістів (МФЖ), вимагають від президента України Петра Порошенка надати роз'яснення щодо включення низки міжнародних журналістів до санкційного списку. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті НМПУ.

 

«Відучора в Україні почав діяти санкційний список щодо в'їзду до країни людей, які були помічені в сепаратистських діях, а також їх прибічники серед посадовців РФ. Проте, у списку також опинилася низка журналістів відомих європейських медіа та один власник ЗМІ в Угорщині», - зазначають медіаорганізації.

 

НМПУ і НСЖУ підкреслюють, що більшість у списку «представники іноземних ЗМІ»  - російські пропагандисти. Але серед них присутні також близько 10 журналістів відомих незалежних європейських та світових ЗМІ - Die Zeit, BBC world news, El Pais.

 

«Так, під санкціями опинилися три кореспонденти британської BBC, які акредитовані та працюють у Росії, двоє іспанських спецкорів, які вже кілька місяців перебувають у полоні бойовиків у Сирії, а також угорський бізнесмен Габор Селеш, власник телекомпанії Ехо-ТВ та провідної угорської газети Magyar Hirlap», - повідомляють організації.

 

НМПУ і НСЖУ повідомляють, що ці особи могли перетинати український кордон через відрізок, який контролюється Росією. «Проте, у цьому випадку вони мають нести відповідальність згідно із законодавством, а не вноситись у заборонні списки. Тому медійні організації України висловлюють своє здивування фактом саме обмеження в'їзду щодо іноземних колег з вільних медіа», - йдеться у заяві.

 

Суспільство має знати - це традиційна неуважність та помилка в бюрократичній системі передачі інформації між високопосадовцями чи направлена політика уряду проти «незручних» іноземних медівників, зазначають НСЖУ і НМПУ.

 

Нагадаємо, 16 вересня Президент України Петр Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 2 вересня щодо застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України. До санкційного списку потрапили 44 журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). На рівні з російськими журналістами-пропагандистами, а також співробітниками просепаратистських ЗМІ в списку фігурували троє журналістів британської корпорації BBC, троє іспанських журналістів та публіцист німецького видання Die Zeit.

 

Редактор служби іноземних новин британської телерадіокорпорації ВВС Ендрю Рой заявив, що вважає це «ганебним нападом на свободу засобів інформації». «Ці санкції проти журналістів ВВС, які повідомляють про становище в Україні неупереджено й об'єктивно, цілком недоречні і нез'ясовні, і ми закликаємо владу України негайно зняти їх зі списку», - йдеться в його заяві, надісланій «Радіо Свобода».

 

Міністр інформаційної політики (МІП) Юрій Стець заявив, що перелік журналістів, до яких застосовано санкції України, є неоднозначним і потребує змін. За його словами, буде створено робочу групу з представників громадськості, народних депутатів, які напрацюють свої пропозиції щодо застосування санкцій до представників ЗМІ.

 

У свою чергу перший заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова сказала, що українське відомство, яке зініціювало та додало до списку санкцій України журналістів впливових західних медіа, має пояснити доцільність такого кроку, або ж ці прізвища слід вилучити з переліку.

 

17 вересня Президент України Петро Порошенко доручив РНБО вилучити прізвища журналістів ВВС зі списку осіб, щодо яких Україною застосовано санкції.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6005
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду