Мінекономіки ініціює законопроект, який посилює відповідальність за «піратство» в інтернеті

Мінекономіки ініціює законопроект, який посилює відповідальність за «піратство» в інтернеті

7 Вересня 2015
1
3882

Мінекономіки ініціює законопроект, який посилює відповідальність за «піратство» в інтернеті

1
3882
Мінекономіки ініціює законопроект, який посилює відповідальність за «піратство» в інтернеті
Мінекономіки ініціює законопроект, який посилює відповідальність за «піратство» в інтернеті

Міністерство економічного розвитку й торгівлі ініціює посилення адміністративної відповідальності за порушення авторських прав у інтернеті. Проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» оприлюднено на сайті відомства, повідомляє «Українська правда».

 

Законопроект передбачає запровадження штрафу в розмірі від 500 до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів у разі невиконання власником веб-сайту вимог видалити чи запобігти доступу до інформації, яка порушує авторські права в інтернеті.

 

Аналогічний штраф передбачається за ненадання власником веб-сайту або хостинг-провайдером інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив незаконну інформацію.

 

За такі ж повторні порушення пропонується штрафувати на суму від 1 тисячі до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів.

 

Також пропонується карати за вказування неправдивих даних у разі вимоги обмежити доступ до ресурсів із контентом, який порушує права автора.

 

Якщо скарга містить неправдиву інформацію про авторські права, того, хто направив таку скаргу, пропонується штрафувати на суму від 1 тисячі до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів.

 

Аналогічний штраф може бути накладено за несумлінні вимоги про відновлення доступу до інформації, що порушує авторські або суміжні права, «якщо власник веб-сайту знав, що інформація була видалена або доступ до неї було унеможливлено без порушення його прав».

 

Крім того, законопроект пропонує внести зміни в закон «Про нотаріат», передавши нотаріусу право забезпечувати опис доказів у інтернеті за зверненням зацікавлених осіб.

 

Суб'єктів авторського права у разі ухвалення законопроекту наділять можливістю вимагати видалення або обмеження доступу до інформації, що порушує авторські права, а також вимагати надання ідентифікуючої інформації користувача, що розмістив цю інформацію.

 

Передбачається, що власник веб-сайту не відповідатиме за порушення авторських і суміжних прав, якщо протягом доби після звернення суб'єкта авторського права або уповноваженого ним представника обмежить доступ до цієї інформації.

 

Крім того, не нестиме відповідальності власник, який вживає заходи для нерозповсюдження незаконної інформації, зокрема запобігає її повторному розміщенню.

 

Як сказано у пояснювальній записці до законопроекту, через поширення нелегального контенту в українській доменній зоні Україну ще в 2013 році визнали «пріоритетною іноземною країною» в «списку 301», тобто країною, в якій рівень захисту прав інтелектуальної власності є найбільш низьким і до якої можуть застосувати санкції.

 

Однією з причин отримання відповідного статусу стало «наполегливе небажання імплементувати ефективну і прозору систему боротьби з онлайн-піратством».

 

Нагадаємо, у травні офіс Торгового представника США опублікував щорічну редакцію «списку 301», який демонструє рівень захисту інтелектуальної власності у різних країнах світу. Україна, згідно з результатами «списку 301», усе ще «піратська», однак нині її становище оновилося в кращий бік. З 2013 року вона знаходилася в статусі Priority Foreign Country, що позначає країни з найвищим рівнем порушень у сфері інтелектуальної власності (які, у першу чергу, призводять до негативних наслідків для американських компаній), а також країни, що не бажають вести переговори щодо цих проблемних питань.

 

У травні українські медіагрупи об'єднали свої зусилля з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, аби разом боротися з піратством. Вітчизняні та зарубіжні телевізійники, розробники програмного забезпечення, чиновники та експерти із США та Європи обговорили, як в Україні подолати таке явище, як крадіжка інтелектуальної власності під час круглого столу з питань протидії піратству за участі представників індустрії медіа, програмного забезпечення і міністра економіки Айвараса Абромавічуса.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
3882
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
FS.TO
3533 дн. тому
а коли нарешті прикриють сайт FS.TO, яким володіє ДатаГруп? доменна зона не українська, але власник/адміністратор знаходиться тут. коли до цього дійдуть руки в нашого уряду?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду