Комітет свободи слова підтримав проект постанови про держпідтримку публікацій щодо агресії Росії проти України

Комітет свободи слова підтримав проект постанови про держпідтримку публікацій щодо агресії Росії проти України

2 Вересня 2015
0
2275

Комітет свободи слова підтримав проект постанови про держпідтримку публікацій щодо агресії Росії проти України

0
2275
Комітет свободи слова підтримав проект постанови про держпідтримку публікацій щодо агресії Росії проти України
Комітет свободи слова підтримав проект постанови про держпідтримку публікацій щодо агресії Росії проти України

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики одноголосно підтримав проект постанови № 2233а «Про державну підтримку публікацій, наукових, освітніх та дослідницьких програм, спрямованих на висвітлення об'єктивної та достовірної інформації щодо агресії Російської Федерації проти України», внесений народними депутатами України Сергієм Висоцьким та Артуром Герасимовим. Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні 2 вересня.

 

За словами заступника голови Комітету Сергія Висоцького, за весь період агресії вийшла тільки одна книжка на цю тему, яка видана за рахунок авторів.

 

«Це не припустимо, треба збирати докази, писати про це, а громадськість нехай контролює витрату коштів, виділених для цих цілей. Коли ми присутні на міжнародних конференціях, наша країна не представлена жодним таким проектом. Якщо у мене як депутата є державний інструмент, то я маю його запустити, щоб виправити цю ситуацію», - зазначив він у відповідь на заяву Ольги Большакової про те, що більшість членів громадської ради при Комітеті пропонують відхилити цей проект постанови у зв'язку з недостатньою обґрунтованістю, наявності високого корупційного ризику та низькою ефективністю реалізації подібних державних програм.

 

Голова Комітету Вікторія Сюмар закликала громадську раду допомогти Комітету в розробці і контролі цієї державної програми, для того, щоб грантові механізми були нормально запущені.

 

«Я, наприклад, мрію, коли українські громадські організації так само будуть фінансуватися з бюджету при належному контролі, а не тільки з-за кордону. Зараз є можливість запустити такий прецедент, який в інтересах країни, очевидно, що тематика потрібна, і відповідні документальні фільми й розслідування потрібно робити. На це є величезний попит, і на це не вистачає сил приватних телеканалів», - зазначила вона.

 

В проекті постанови зокрема йдеться: «1. Міністерству інформаційної політики України, Міністерству культури України, Міністерству освіти і науки України у тримісячний термін розробити державну програму підтримки публікацій, наукових, освітніх та дослідницьких програм, спрямованих на висвітлення об'єктивної та достовірної інформації щодо агресії Російської Федерації проти України. 2. Міністерству освіти і науки України у двомісячний термін розробити державну програму грантів та стипендій для підтримки публікацій, наукових, освітніх та дослідницьких програм, пов'язаних з тематикою агресії Російської Федерації проти України. 3. Кабінету Міністрів України врахувати витрати, необхідні для реалізації пунктів першого та другого цієї Постанови при підготовці Проекту Закону «Про державний бюджет України на 2016 рік».

 

Нагадаємо, у серпні стало відомо, що на підставі постанови Європейської Ради про стратегію комунікації по «Східному партнерству» в Європейській зовнішньополітичній службі створена спеціальна група з протидії російській пропаганді. Це підтвердила Катрін Рей, офіційний представник глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні. Команда Євросоюзу з протидії російській пропаганді має запрацювати у вересні цього року. У серпні також німецька газета Die Zeit повідомила, що в Євросоюзі буде створена команда експертів з комунікації, яка розроблятиме стратегію протидії дезінформації з російських ЗМІ у Східній Європі.

 

Керівніком групи експертів Європейського Союзу, метою якої є протидія російській пропаганді, призначено Джайлса Портмана.  Відтак до його обов'язків входить комунікація і просування політики Євросоюзу в рамках «Східного партнерства», підвищення дієздатності ЄС реагувати на дезінформацію, а також посилення незалежності ЗМІ.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
2275
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду