НМПУ в Чернівцях з’ясувала, як ведеться розслідування злочинів проти Пелеха, Гончарука, Сафтенку та Єреміци

НМПУ в Чернівцях з’ясувала, як ведеться розслідування злочинів проти Пелеха, Гончарука, Сафтенку та Єреміци

1 Серпня 2015
2679

НМПУ в Чернівцях з’ясувала, як ведеться розслідування злочинів проти Пелеха, Гончарука, Сафтенку та Єреміци

2679
НМПУ в Чернівцях з’ясувала, як ведеться розслідування злочинів проти Пелеха, Гончарука, Сафтенку та Єреміци
НМПУ в Чернівцях з’ясувала, як ведеться розслідування злочинів проти Пелеха, Гончарука, Сафтенку та Єреміци

Група швидкого реагування Незалежної медіа-профспілки України провела у Чернівцях зустріч із представниками ЗМІ та прокуратури. Про це повідомляється на сайті НМПУ.

 

Заступник голови НМПУ Олександр Тарасов та медіа-юрист Олександр Шевєльов обговорили проблеми медійників. На зустрічі з в.о. начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування прокуратури Чернівецької області Андрієм Магою Олександр Тарасов та т.в.о. голови Чернівецької медіа-профспілки Маріана Антонюк запитали, як просувається розслідування справ щодо злочинів проти журналістів Вадима Пелеха, Івана Гончарука, Юлії Сафтенку та Галини Єреміци.

 

Як з'ясували представники медіа профспілок, у справі голови Чернівецького осередку НМПУ Вадима Пелеха, який отримував погрози у коментарях на одному з місцевих сайтів, ведуться слідчі дії. Складність полягає в тому, що слідчім міліції наразі не вдалося допитати власника сайту «Чернівці Таймс» Сергія Воронцова. Саме на цьому сайті було розміщено коментарі з погрозами журнаоісту. «Пан Воронцов ухиляється від зустрічі зі слідчим. Так само міліції поки не вдається встановити особу, яка анонімно погрожувала у коментарях. Однак, представник прокуратури Чернівецької області, запевнив, що будуть вжиті всі необхідні слідчі дії для розкриття цього злочину. За словами місцевих журналістів, Сергій Воронцов скоріш за все має відношення до Василя Продана, який є «смотрящим» у Чернівцях від олігарха Дмитра Фірташа», - інформують в НМПУ.

 

Немає результатів у справі викрадення у журналіста «Народного контролю» Івана Гончарука флешки зі службовою інформацією, з'ясував юрист: «Ведуться слідчо-оперативні дії, проте складність у тому, що пройшло багато часу між пограбуванням та зверненням журналіста до міліції».

 

Щодо скарги редактора телеканалу «ТВА» Юлії Сафтенку порушено кримінальне провадження за ст. 386 КК України - невиконання законного рішення суду щодо поновлення на роботі. Журналіст визнана потерпілою та допитана в цій якості. «Проблемним моментом залишається те, що слідчій Шевченківського відділу міліції досі не може допитати директора телеканалу Валерія Сарафінчана, який ухиляється від явки на допит, - коментують в НМПУ. -  На питання чому до пана Сарафінчана досі не застосовані заходи процесуального примусу - наприклад привід (примусове доставлення до слідчого), пан Мага пояснив, що в слідстві є певні проблеми».

 

Щодо журналістки порталу 0372.ua Галини Єреміци та інциденту з грубим випровадженням кореспондентки з приміщення банку, то справу за рішенням слідчого судді було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Журналістка отримала статус постраждалої. «Проте поки ще не були опитані свідки з боку журналістки та представники банку, - зауважують юристи НМПУ. -  Нез'ясованим також залишається питання, чи отримають дисциплінарне покарання представники міліції, Шевченківської районної прокуратури та міської прокуратури Чернівців через те, що не хотіли вносити справу журналістки в ЄРДР та, крім того, винесли попередження про протиправну діяльність самій журналістці. У прес-службі Чернівецької обласної прокуратури повідомили, що найближчим часом надішлють письмову відповідь т.в.о. чернівецького осередку НМПУ Маріанні Антонюк з цього приводу. На жаль, на момент виходу прес-релізу, відповідь так і не надійшла».

 

Як писала «Детектор медіа», у 2014 році Олександру Тарасову довелося брати участь у 17 судових процесах щодо журнаоістів, десять із яких завершилися перемогою на початок 2015-го року.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2679
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду